Tuesday, September 29th 2020

maj
2020
25

Tablety i akcesoria wspomagające

Tablety to niezwykle przydatne urządzenia. Korzysta z nich wiele osób – biznesmeni, nauczyciele, studenci, rysownicy, turyści, a także liczni inni. Nie powinno zatem dziwić, że wraz z rozwojem rynku tabletów rozwija się rynek dodatkowych akcesoriów przeznaczonych do ich używania. Przeciętny użytkownik tabletu sięga po przynajmniej kilka z nich. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie akcesoria są najczęściej wybierany, dlaczego warto po nie sięgnąć oraz dla jakich osób są dedykowane.

Tablety i akcesoria wspomagające

Pokrowiec na tablet

Pokrowiec to uniwersalne rozwiązanie, z którego korzystają niemal wszyscy właściciele tabletów, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Pokrowiec może mieć zarówno formę etui, jak i szczelnie dopasowanej, elastycznej poszewki. W obu przypadkach pokrowiec pełni funkcje ochronne, zabezpieczając tablet przed wstrząsami, zarysowaniem, obrażeniami mechanicznymi i innymi niepożądanymi oddziaływaniami.

W wyborze pokrowca należy kierować się takimi podstawowymi parametrami jak:

- rozmiar – powinien być dopasowany do rozmiaru tabletu,

- materiał wykonania – który powinien być miękki oraz elastyczny,

- obecność elementów usztywniających – zwiększających poziom ochrony,

- obecność wsuwki lub suwaka.

Etui i akcesoria do tabletów znajdziesz między innymi na: etuitab.pl.

Klawiatura i stojak do tabletu

Klawiatury do tabletu to akcesoria stosowane szczególnie chętnie przez studentów oraz osób korzystających z edytorów tekstów. Często, klawiatury są wmontowane w pokrowce na tablety – choć znajdziemy również klawiatury w formie osobnych urządzeń. Klawiaturę możemy podłączyć zarówno za pomocą kabelka USB, jak i bluetooth.

Ponadto, niezwykle pomocny w tworzeniu tekstów jest stojak na tablet. Pomaga on utrzymać urządzenie w pozycji pionowej, przez co zaczyna imitować ekran.

Folie ochronne dla tabletów

Wiele osób pragnie zachować swoje urządzenia w wersji możliwie nienaruszonej i nie zdradzającej żadnych oznak użytkowania. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny rodzaj folii ochronnej, dedykowane dla tabletu. Folie takie redukują ilość powstających zarysowań, a także zapobiegają oddziaływaniu mikro-zanieczyszczeń – takich jak pyłki, drobinki piasku i inne.

Warto przy tym podkreślić, że folie do tabletów nie redukują w najmniejszym stopniu czułości ekranu. Po nałożeniu folii wciąż możemy korzystać z ekranu dotykowego, bez obaw o jego ograniczoną użyteczność.

Środki czystości do tabletów

Jak dobrze wiadomo, podczas użytkowania tabletu powstaje na nim wiele różnego rodzaju śladów. Przede wszystkim – są to „tłuste” odciski po dotyku placów. Ponadto, na tabletach osiada się kurz oraz inne rodzaje zanieczyszczeń obecne w powietrzu.

By radzić sobie z ich oddziaływaniem, należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest klasyczna i niezastąpiona ściereczka z mikrofibry – niezwykle chłonna i niepozostawiająca żadnych śladów.

Ponadto, znajdziemy specjalne rodzaje płynów przeznaczonych do „psikania”, w formie aerozoli. Mają one oddziaływanie antybakteryjne, rozpuszczają tłuszcze oraz ułatwiają usuwanie zaschniętych zabrudzeń.

Pozostałe akcesoria

Oprócz tych wymienionych powyżej, warto też zaopatrzyć się w takie akcesoria jak:

- ładowarka do tabletu,

- kabel USB, micro USB lub mini USB,

- myszka podłączana za pośrednictwem bluetooth’a,

- uchwyty przeznaczone do podwieszania tabletu w wybranym miejscu,

- głośniki do tabletów.Podobne Posty

https://caseworld.pl/