Telefony komórkowe z Androidem

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez przenośnego telefonu. Telefony komórkowe pojawiły się – jeszcze w zamysłach inżynierów przemysłu telekomunikacyjnego – w latach 40-ych i 50-ych dwudziestego wieku. Pierwsze urządzenie zostało zaprezentowane w roku 1956 przez znaną szwedzką firmę Ericsson. Trudno było wówczas mówić o prawdziwie mobilnej rewolucji, bowiem ważyło ono aż 40 kilogramów, cena zaś dorównywała cenie dobrego samochodu! Podwaliny dla współczesnej technologii zostały jednak położone.

Prawdziwy przełom nastąpił dopiero 17 lat później, bo aż w roku 1973, kiedy to Motorola przedstawiła telefon ważący niespełna kilogram, przypominający rozmiarem typową cegłę. Na wiele lat zresztą miano „cegły” przylgnęło do telefonów komórkowych. W latach 90-tych, kiedy nastąpił prawdziwy boom w tej dziedzinie, postawiono jednak na daleko idącą miniaturyzację. Przed końcem XX-go wieku mieliśmy do dyspozycji telefony komórkowe wielkości niemal pudełka zapałek.

Dziś wbudowanie telefonu na przykład w zegarek albo okulary nie stanowi żadnego problemu, ale producenci znów zaczynają wykazywać tendencje do budowania coraz większych urządzeń. Wszystkiemu winne oczywiście popularne smartfony.

Smartfon jest komórką będącą w istocie prawdziwie kieszonkowym komputerem, który – w zasadzie przy okazji – pozwala także prowadzić rozmowy telefoniczne.

Dominującą gałęzią rynku są smartfony z Androidem, a więc wyposażone w zyskujący w ostatnich latach coraz większą popularność system operacyjny tworzony przez Google.

Telefony Android – wraz z tabletami i netbookami – stanowią aż 75% wszystkich sprzedawanych na świecie urządzeń mobilnych. Ich siłą jest przede wszystkim olbrzymia wygoda użytkowania i doskonałe możliwości. Smartfony Android mogą w rękach swoich posiadaczy przeistoczyć się zarówno we wspaniałe, mobilne centrum multimedialnej rozrywki, jak i niezastąpione narzędzie pracy. Pozwalają nam kontrolować domowe finanse, dokonywać zakupów, robić zdjęcia, korzystać z Internetu, komunikować się ze znajomymi i współpracownikami, a nawet monitorować funkcje życiowe. Nic dziwnego, że stały się nieodłącznym elementem współczesnej rzeczywistości.

Jeśli interesują was smartfony z Androidem, to lepiej trafić nie mogliście. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami i ciekawostkami na temat telefonów z Androidem. Znajdziecie tu wszystko to, co użytkownikowi tego popularnego mobilnego systemu operacyjnego może być przydatne – od wiadomości o sprzęcie począwszy, na szerokim katalogu aplikacji skończywszy.

Producenci:

Lista:

Telefony komórkowe HTC

htc dream Telefony komórkowe z Androidem

htc magic Telefony komórkowe z Androidem

htc hero1 Telefony komórkowe z Androidem

htc tattoo Telefony komórkowe z Androidemnexus one3 Telefony komórkowe z Androidem htc legend1 Telefony komórkowe z Androidem htc desire Telefony komórkowe z Androidemhtc wildfire Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Samsung

galaxy Telefony komórkowe z Androidemsamsung behold 2 Telefony komórkowe z Androidemsamsung moment1 Telefony komórkowe z Androidem galaxy spica Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Motorola

motorola cliq Telefony komórkowe z Androidemmotorola droid1 Telefony komórkowe z Androidemmotorola xt8001 Telefony komórkowe z Androidem motorola backflip Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe LG

lg gw620 Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Acer

acer liquid a1 Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Huawei

t mobile pulse Telefony komórkowe z Androidemhuawei u8230 Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Sony Ericsson

sony ericsson xperia x101 Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe Dell

dell mini 3ix 1 Telefony komórkowe z Androidem

Telefony komórkowe innych producentów

vphone Telefony komórkowe z Androidem

12 komentarzy do “Telefony komórkowe z Androidem”
 1. Demonic

  Rok 2009 należał do HTC Dream i Magic. Nie są to może genialne telefony a ich rozwój najprawdopodobniej zakończy się na Android 1.6, ale należy na nie spojrzeć przychylnie.

  Jeśli chodzi o początek 2010 roku to niewątpliwie należy on do Motoroli Milestone i Nexus One. Według mnie osoba planująca kupić telefon z Androidem powinna rozpatrywać tylko te dwa modele. Trzeba mieć tylko duży budżet.
  Jeśli dysponujemy mniejszą gotówką to należy rozważyć takie telefony komórkowe jak Samsung Galxy lub HTC Hero.

  Jeśli chodzi o producentów to w najbliższym roku rządzić będą HTC, Samsung i Motorola, pewnie pod koniec 2010 każdy z tych producentów będzie miał w swojej ofercie po 10 modeli z systemem operacyjnym od Google.

 2. Kornik

  Podsumowując rok 2009 to w Polsce na ok 20 modeli telefonów z Androidem, w sieciach dostępnych były chyba tylko 4 modele:

  HTC Dream czyli Era G1
  HTC Magic
  HTC Hero
  Samsung Galaxy

  … raczej wprowadzenie nad Wisłę telefonów z Androidem idzie bardzo opieszale.
  A jeśli chodzi o pierwszą połowę 2010 roku to nie spodziewam się więcej niż 4-6 nowych modeli.

  Mam nadzieję, że wśród nich będą Nexus one i Motorola Milestone.

 3. as45

  Android rozwija skrzydła, w 2009 było około 20 telefonów, na 2010 obstawiam ok 40-60 nowych modeli.
  Pewnie po 2010 roku jedynym dużym producentem telefonów bez Androida w portfolio będzie Nokia. Ciekawy też jestem ile udziałów w rynku straci Symbian.

  Android to najlepszy system jeśli chodzi o operatorów – telefony z Androidem generują najwięcej ruchu internetowego, na jednostkę a za parę miesięcy pewnie i ogólnego. Dodatkowo 25% udziałów z przychodów w Android Market. Nie dziwne więc że w końcu najwięksi operatorzy w USA postawili na system operacyjny od Google. Na początku jedyną siecią był T-Mobile USA, a teraz mamy Sprint, Vodafone, AT&T.

  Ciekawy też będzie moment, kiedy liczba sprzedanych telefonów z Androidem będzie większa od liczby sprzedanych iPhone’ów. Najprawdopodobniej stanie się to w drugiej połowie 2010 lub na początku 2011.

  Jeśli chodzi o system to brakuje mi w nim paru rzeczy, na szczęście większość można uzupełnić aplikacjami z Android Market.

  Interesujące jest też ile nowych wersji Android wyjdzie w 2010. Pierwsza połowa powinna upłynąć na aktualizacji do wersji 2.1, a w drugiej może wyjdzie 2.5. A może 3.0… :)

 4. admin

  Jeśli chodzi o największych producentów to brakuje jeszcze firmy Sharp, która produkuje na rynek japoński. Dużym producentem wytwarzającym telefony w kraju kwitnącej wiśni jest Panasonic. Ale jeśli któraś z tych firm wyprodukuje telefon z Androidem, to pewnie tylko na rynek japoński.

  Są jeszcze inne firmy, które próbują zrobić smartphony, jak Toshiba, HP, Asus, ale nie udaje im się stworzyć czegoś sensownego, niezależnie od systemu operacyjnego.

  No i są jeszcze firmy z pierwszej piątki producentów – Apple, RIM, Nokia oraz mniejszy Palm, ale na Androida od nich nie ma co liczyć :)

 5. as45

  W spisie brakuje telefonów z Chin :) Mam nadzieję że admin je dopisze… :)

  A co do Japończyków. Oni tam mają inne sieci, technologia telekomunikacyjna jest tam do przodu o kilka lat w porównaniu z tą europejską czy amerykańską dlatego w produkcji telefonów na ichniejszy rynek wyspecjalizowały się tylko tamtejsze firmy. Do niedawna najpopularniejszym smartphonem był Sharp W-Zero3.
  Ale wygląda na to że trend się zmienia. Teraz prawie połowa rynku należy do Apple, a właściwe do iPhone.
  Telefony z Androidem czy iPhone dają dostęp do ogromnej ilości oprogramowania, którego ani Sharp ani Panasonic nie są w stanie wyprodukować.
  Możliwe że właśnie czynnik softwareowy zadecyduje i Android też podbije Japonię. A będzie temu sprzyjał kryzys – japończycy nie będą kupować drogich telefonów z wyświetlaczem SVGA, ale tańsze które mają ważną zaletę – ogromną ilość oprogramowania.

 6. admin

  Obecny spis telefonów nie zawiera wszystkich modeli, na razie brakuje urządzeń które pojawiły, bądź pojawią się tylko na rynku chińskim:
  Lenovo Ophone
  Lenovo LePhone
  LG Amundsen GW880
  Motorola MT710
  Motorola XT800
  Philips V808

  Niedawno zaprezentowanej Motoroli Backflip/Enzo oraz pokazanego na CES 2010 LG Swift GT540

  Są jeszcze telefony o których trochę wiadomo:
  Motorola Calgary czyli DROID Devour
  Motorola Sholes Tablet
  …oraz telefony owiane całkowitą tajemnicą:
  Samsun Saturn
  LG LS680

  Do tego dochodzą urządzenia znane z przecieku od HTC:
  HTC Bravo, HTC Buzz, HTC Legend, HTC Salsa, HTC Tide

  DO tego dochodzą Geek Phone One, dwa telefony General Mobile oraz kilka wynalazków Sciphone, ale to jest dolna półka.

 7. fddf

  Motorola coś rozpieszcza Azjatów – w Chinach będzie sprzedaje telefony Motorola MT710,
  Motorola XT800 a w Korei będzie MOTOROI.

 8. Mooniek

  Z tą miłością do Chińczyków to raczej bym nie przesadzał – ostatnio kitajce ostro wzięły się za Google, najpierw atak i wycofanie się Google z rynku. Teraz mówi się o tym że Google opóźnia rozpoczęcie sprzedaży telefonów z Androidem.
  Pewne chińskie firmy – Lenovo, Baidu, Alibaba boją się otwartej konkurencji ze strony zachodnich koncernów, więc za drobną opłatą załatwiły sobie ochronę.

 9. Nexus

  A samsung Galaxy S? Czego go nie ma?

 10. Rag

  Czy lista jest uzupełniana regularnie?
  To pierwsza pozycja w googlu, zadbajcie o to, dzięki

  • admin

   ok, lista zostanie zaktualizowana, dzięki za uwagę

Dodaj komentarz

Antyspam - (required)