Saturday, January 16th 2021

mar
2019
12

Telefony Oppo na polskim rynku i w ofercie Orange – czy warto?

Nazwa „Oppo” dla osób, które nie śledzą bacznie nowinek technologicznych i nie są zainteresowane rynkiem smartfonów, jest z całą pewnością tajemnicza i nie budzi większych skojarzeń. Warto jednak poznać bliżej tę chińską markę telefonów, bo niedawno weszła na polski rynek. Telefony Oppo dostępne są między innymi w ofercie Orange. Czym się charakteryzują i czy warto się nimi zainteresować? Oto najważniejsze informacje na temat telefonów Oppo.

Telefony Oppo

Telefony Oppo na polskim rynku i w ofercie Orange – czy warto?OPPO jest chińską marką smartfonów, która rozpoczęła działalność w 2004 roku. Obecnie jest to czwarty największy producent tych urządzeń na świecie – ze smartfonów OPPO korzysta ponad 200 milionów osób.

Sukcesu Oppo należy upatrywać w kilku czynnikach. Przede wszystkim, są to telefony bardzo innowacyjne. Oppo posiada własny dział R&D i w sumie może poszczycić się 32 tysiącami różnych patentów. Producent w swoich smartfonach skupia się głównie na kwestii fotografii. Oppo jest pierwszą firmą, która dała możliwość upiększania „selfie”, a także zaprezentowała modele telefonów z przednimi kamerami – najpierw o rozdzielczości 5,a potem 16 megapikseli. Inną nowinką, na którą można natknąć się w smartfonach Oppo, jest obrotowy moduł kamery, a także technologia 5x Dual Camera Zoom. Na 2019 roku Oppo zapowiedziało pierwszy na świecie smartfon z 10-krotnym zoomem optycznym.

Oficjalnie telefony Oppo weszły do Polski 31 stycznia. Prezentacja na naszym rynku połączona jest z szerszym pojawieniem się marki w Europie.

Smartfony Oppo urzekają designem

Oppo mocno stawia też na wyjątkowy wygląd swoich smartfonów. Chiński producent być może nie robi rewolucji w tej dziedzinie, ale na pewno smartfony Oppo wyróżniają się na rynku. Wszystkie oferowane na polskim rynku modele można uznać za bezramkowe – ekran zajmuje dominującą część przedniego panelu. Również z tyłu nie ma elementów, które zakłócałyby harmonię bryły urządzenia. Często nie ma tam nawet obiektywu, który wysuwa się po rozsunięciu obudowy. Dzięki temu telefony prezentują się niezwykle minimalistycznie, a przez to atrakcyjnie. Warto dodać do tego oryginalną, niejednorodną kolorystykę, aby dopełnić obraz. Telefony Oppo zarówno technologicznie, jak i pod względem wzornictwa, będą mogły z powodzeniem konkurować z najważniejszymi graczami na rynku.

Smartfony Oppo – modele dostępne w Polsce

W portfolio Oppo znajduje się w sumie kilkadziesiąt modeli smartfonów. Jednak na polski rynek producent wchodzi ze skromniejszą ofertą, choć – mimo tego – znajdą się w niej smartfony z każdej półki cenowej. Dostępne będą między innymi:

  • budżetowy – Oppo AX7
  • średnia półka – Oppo RX17 Neo
  • średnia/wyższa półka – Oppo RX17 Pro
  • high-end – Oppo Find X

Z biegiem czasu i większą rozpoznawalnością marki można liczyć na stale rozszerzającą się ofertę. Na razie Oppo „bada” polski rynek i oferuje najpopularniejsze modele ze swojego katalogu.

Smartfony Oppo w ofercie Orange – czy warto?

Oppo, w przeciwieństwie do innych chińskich producentów smartfonów – na przykład Xiaomi czy Meizu – nie zamierza konkurować ceną. Smartfony Oppo nie będą rzecz jasna najdroższe, ale z całą pewnością nie będą też najtańsze. Producent jest przekonany, że oferowane technologia, innowacje oraz design wystarczą, aby przyciągnąć użytkowników. W tym kontekście warto baczniej przyjrzeć się propozycji Orange, w ramach której można wybrać telefon Oppo wraz z abonamentem.  Dzięki temu cenę smartfona można rozłożyć na raty.

Artykuł sponsorowany.Podobne Posty

https://caseworld.pl/