Monday, September 28th 2020

lis
2019
20

Telefony pod specjalnym nadzorem – jak czyścić i chronić smartfona?

Nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez telefonów. Smartfon już dawno przestał pełnić wyłącznie rolę urządzenia do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie to rodzaj rozbudowanego centrum dowodzenia, z którego pomocą każdego dnia zdobywamy świat i odkrywamy nowe horyzonty – zawodowo i prywatnie. Telefony służą do działań biznesowych, nawigacji, rozmów z bliskimi, robienia zdjęć, a także surfowania po sieci. Są niezastąpionym narzędziem, o które trzeba dbać, żeby przez przypadek nie uległo zniszczeniu.

jak czyścić i chronić smartfona

Dawno minęły czasy pancernych modeli Nokii, którym nie straszny był nawet upadek z dużej wysokości. Nowoczesne telefony, choć mogą wiele, często nie są w stanie przetrwać upadku z nawet niewielkiej wysokości.

Dlatego też trzeba dołożyć wszelkich starań, aby regularnie czyścić je i dbać o nie również w inny sposób. Jak to zrobić? Poniżej podajemy kilka praktycznych porad, jak skutecznie zabezpieczać telefon.

Codzienna pielęgnacja – czyszczenie telefonu

Coraz częściej zwraca się uwagę, jak wiele bakterii i drobnoustrojów znajduje się na powierzchni telefonów. Większość jest stosunkowo nieszkodliwa, jednak mogą się też znaleźć niebezpieczne gronkowce, paciorkowce, wirusy grypy. Kontakt z nimi może być już zdecydowanie mniej przyjemny.

Co zatem zrobić, żeby choć trochę ograniczyć ryzyko? Warto regularnie przecierać ekran telefonu suchymi ściereczkami z mikrofibry, które pozwalają zebrać zanieczyszczenia oraz tłuszcz, które stanowią naturalną przestrzeń do rozmnażania niebezpiecznych drobnoustrojów.

Wycieranie na sucho to jednak nie wszystko. Przynajmniej raz dziennie powinno się bowiem stosować specjalne żele lub płyny do ekranów, dedykowane do elektroniki. Pomagają usunąć wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz oraz zarazki, równocześnie nie niszcząc urządzenia. Szereg profesjonalnych preparatów tego typu można znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach z akcesoriami do elektroniki, jak choćby AkcesoriaMarket.pl, pełen wysokiej jakości sprzętu dopasowanego do rozmaitych potrzeb.

Ochrona telefonu – czym zabezpieczać smartfon?

Czyszczenie jest niezmiernie istotne dla naszego zdrowia. Oprócz tego, musimy też zadbać o bezpieczeństwo samego urządzenia.

telefon

Powszechnie stosuje się rozmaite etui i pokrowce, wykonane z rozmaitych materiałów, w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu, każdy może znaleźć rozwiązanie idealnie oddające jego charakter, upodobania i styl.

Jeśli nie chcemy zabudowywać całego telefonu, można założyć bumpera, czyli rodzaj elastycznej, gumowej opaski, którą nakłada się na boki telefonu. Jej zadaniem jest przejęcie impetu uderzenia w chwili upadku.

Dodatkowo, trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu ekranu. Do tego celu służą specjalne folie i szkła hartowane, dzięki którym chronimy się przed przypadkowym zarysowaniem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli jednak pomimo szkła, pojawią się jednak rysy, można użyć specjalnych past polerskich, które skutecznie wypełniają wgłębienia, dając efekt gładkiej i równej powierzchni.

Bezpieczeństwo urządzenia i sprzętu

Dbanie o czystość telefonu oraz odpowiednie zabezpieczenie go mogą uchronić nas przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami.

Czysty telefon to mniejsza szansa na zagnieżdżenie się na nim niebezpiecznych drobnoustrojów. Natomiast zabezpieczony telefon to z kolei ochrona na wypadek upadku lub innego uszkodzenia. Odrobina przezorności w postaci szmatki, żelu i akcesoriów ochronnych potrafią uchronić nasze życie, a także sprzęt przed ewentualnym zniszczeniem.

Przezorny zawsze ubezpieczony – dlatego dbajmy o nasze smartfony dla naszego i ich dobra.Podobne Posty

https://caseworld.pl/