Sunday, July 12th 2020

mar
2011
29

Tuba FM – internetowy UKF w komórce

Tuba FM to radio internetowe, którego właścicielem jest jeden z największych w Polsce wydawców – Agora S.A. – trafiło na telefon z Androidem. Dzięki aplikacji przygotowanej specjalnie z myślą o urządzeniach napędzanych systemem Google, radio dostępne jest o każdej porze dnia i nocy (i oczywiście dostępnego transferu w pakietach internetowych).

Tuba FM

A co znajdziemy w Tubie. O dziwo dużo dobrego, choć rzecz jasna nie wszystko. Serwis funkcjonuje na zasadach zbliżonych do tych, które do niedawna prezentował Last.fm, czyli w formie Music on Demand. Z tą jednak różnicą, że kiedy Last przeszedł na “ciemną stronę mocy” i zaczął pobierać opłaty za swoje usługi, Tuba pozostaje bezpłatna. I tak dzięki aplikacji otrzymujemy dostęp do sporej biblioteki, podzielonej tak na wykonawców, jak i na gatunki. Ponadto z poziomu aplikacji można także słuchać rozgłośni wchodzących w skład grupy mediowej, a nadających na falach FM, m.in. TOK FM, Roxy czy Złotej Przeboje.

Tuba FM

Sama aplikacja jest intuicyjna i w zasadzie od pierwszego uruchomienia użytkownik wie, w jaki sposób się po niej poruszać. Dół ekranu to zakładki: Radia Tuby (gotowe audycje radiowe), Gatunki i Artyści (wybór połączonych tematycznie wykonawców na zasadach MoD).

Tuba FM

Czego Tubie brakuje? Kilku rzeczy, m.in. integracji ze scrobblingiem Last.fm. Przydałyby się również buttony podobne do tych znanych już z Songbirda, które odsyłałyby na stronę z informacjami o danym artyście, gatunku albo kolekcji zdjęć wykonanych przez internautów, czy wreszcie wszędobylskiego, ale pomocnego przycisku iLike. Serwis ma w końcu zapędy społecznościowe, więc integracja z największym serwisem o tym charakterze jest jak najbardziej na miejscu.

Tuba FM

Aplikacja dostępna jest do pobrania bezpłatnie poprzez Android Market.Podobne Posty