Friday, June 5th 2020

lip
2019
4

VPN na Androida to gwarancja bezpiecznego korzystania z Internetu

Użytkownicy Androida stanowią większość wśród wszystkich użytkowników smartfonów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest to najpopularniejszy system operacyjnych na urządzeniach mobilnych, dlatego VPN na Androida cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do czego służy VPN? Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać.

VPN na Androida to gwarancja bezpiecznego korzystania z Internetu

1. Do czego służy VPN na Androidzie?

2. Dlaczego warto korzystać z VPN w telefonie?

3. Jak uruchomić VPN na Androida?

Ze smartfonów korzysta się coraz więcej i częściej, dlatego stanowią nieodłączny element życia wielu osób. Niestety, praktyczne urządzenie może stać się celem potencjalnych ataków hakerskich. Jak ich uniknąć? Z pomocą przychodzi VPN na Androida, który jest prostym i skutecznym rozwiązaniem.

Do czego służy VPN na Androidzie?

VPN to usługa, która pomaga chronić prywatność w Internecie i zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci. Dzięki niej połączenie odbywa za pomocą specjalnego pośredniczącego serwera. Szyfrowany tunel utrudnia działalność cyberprzestępcom, którzy próbują pozyskiwać dane użytkowników smartfonów. Ponadto VPN na Androida uniemożliwia dostawcom Internetu śledzenie aktywności użytkowników i analizowanie różnych zachowań. Dzięki temu osoba korzystająca z sieci cieszy się większym bezpieczeństwem i pozostaje niewidoczna dla przestępców internetowych.

Dlaczego warto korzystać z VPN w telefonie?

VPN w telefonie ma kilka istotnych zalet, dla których jego instalację powinien przemyśleć niemalże każdy użytkownik smartfona z systemem Android. VPN szyfruje i zabezpiecza przed atakami w czasie korzystania z sieci, w tym z publicznych sieci WiFi. Aktywność sieciowa jest chroniona przed osobami trzecimi, co ogranicza ryzyko kradzieży danych. VPN umożliwia omijanie blokad regionalnych, ukrywanie prawdziwego adresu IP i dowolne jego zmienianie, zarówno na IP polskie, jak i zagraniczne. Dodatkowo możliwe jest omijanie cenzury i blokad stron internetowych, zakładanych przez szkoły, hotele i pracodawców.

Jak działa VPN na Androida w praktyce? Jeżeli użytkownik łączy się z siecią w kawiarni lub w pracy, wysyłane i odbierane dane mogą zostać przechwycone przez hakera. Dotyczy to zarówno haseł, loginów, zdjęć, treści wysyłanych maili oraz wielu innych danych. VPN szyfruje całe połączenie sieciowe, nawet gdy strona nie posiada protokołu SSL. W przypadku próby ataku haker zobaczy jedynie ciąg zaszyfrowanych danych, których złamanie jest niemożliwe. Dzięki VPN w telefonie uniknie się również ryzyka połączenia się z hakerem, który podszywa się pod domowe sieci lub sieci udostępniane klientom przez kawiarnie, pracodawców lub sklepy. Jeżeli użytkownik połączy się z hakerem podszywającym się pod znaną mu sieć, haker pobierze z jego smartfona dowolne dane, które później może wykorzystać do dalszej działalności przestępczej.

Jak uruchomić VPN na Androida?

Aby skorzystać z VPN w telefonie z Androidem, powinno się wykupić usługę u wybranego dostawcy i założyć konto. Następnie pobiera się VPN i instaluje się aplikację w smartfonie. Aktywacja usługi najczęściej polega na zalogowaniu się lub podaniu specjalnego kodu. Po aktywowaniu VPN wystarczy wybrać serwer, za pośrednictwem którego chce się łączyć. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na serwer, który znajduje się w niedalekiej odległości, dzięki czemu ograniczy się straty na prędkości połączenia. W przypadku pobytu za granicą i chęci uzyskania dostępu do treści w Polsce, powinno się wybrać serwer krajowy. W przeciwnym razie dostęp do treści z ograniczeniami regionalnymi będzie niemożliwy.Podobne Posty