Monday, January 18th 2021

maj
2009
10

Widgety na Android 1.5

Nowa wersja platformy Android (Cupcake) została wyposażona w AppWidget Framework. W Android 1.1, deweloperzy chcący udostępnić swoje widgety musieli stosować aplikacje która zmieniały pulpit (home replacement) w systemie na te napisane przez programistów i na nich wyświetlać aplikacje tego typu. Takimi rozwiązaniami są aHome czy Open Home.

Android 1.5 wprowadził dwa nowe widgety – Music Player i Calendar, ale to na co wszyscy czekali to nowe API, które pozwoliło programistom na tworzenie własnych widgetów, jak alternatywne zegary, czytniki RSS na pulpicie, notesy, widgety z prognozą pogody itp.

Większość widgetów jest darmowych, można je pobrać z Android Market. Ich głównym zadaniem jest szybki i bezpośredni dostęp do informacji, ale trzeba pamiętać o tym, że duża liczba uruchomionych aplikacji tego typu potrafi spowolnić system.

Przykładowe pulpity z widgetami:

android widget 1Gilbert, Binary Clock, Engadget RSS, Bartery, Note Widgets


android widgetRetro Lock, Weather, Calendar, RSS widget, Music widget


android widgets

Instalacja widgetów jest bardzo prosta – po ściągnięciu aplikacji z Android Market, przytrzymujemy palec na pulpicie i po otworzeniu się menu i wybieramy z listy interesujące widgety.

android widget

“Rozwinięty” widget w informacjami.Podobne Posty

https://caseworld.pl/