Thursday, January 21st 2021

gru
2018
24

Wybieramy dobrego smartwatcha

Rynek smartwatchy jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków. Coraz więcej osób decyduje się na zakup zegarka. Kuszeni jesteśmy wieloma modelami. W jaki sposób wybrać smartwatcha?

Wybieramy dobrego smartwatcha

Grunt to system

Rozglądając się za najlepszym urządzeniem należy pamiętać, że smartwatche, podobnie jak smartfony, wyposażone są w systemy operacyjne. Jest to oprogramowanie, wspomagające pracę zegarka oraz aplikacji w nim zainstalowanych. Najpopularniejszymi systemami są Samsug Tizen OS, Android Wear oraz Apple WatchOS. Należy jednak pamiętać, że tworzą one tak jakby “ramy”. Poprzez odpowiednią konfigurację można jeszcze bardziej poszerzyć możliwości zegarka.

Jaki system operacyjny będzie najlepszy. Są one mocno związane z modelami smartwatchy Na przykład Apple WatchOS to system przeznaczony jedynie dla posiadaczy iPhonów. Innym jest Tizen OS, który oparty jest na Linuksie. Jest on rozwijany przez firmy Samsung oraz Intel, dlatego jest dedykowany właśnie dla nich. Z kolei Android Wear stanowi wsparcie dla wszystkich urządzeń stosujących system Android. Ich niewątpliwym plusem jest to, że można pobierać aplikacje przez sklep Google Play.

Zadbaj o wygląd

Smartwatche to nie jedynie bajeranckie urządzenia, ułatwiające życie i dające wiele możliwości.To także ozdoba naszej garderoby (dla niektórych to nawet jedyna męska biżuteria). Dlatego ważne jest zakup zegarków, które będą nam odpowiadać wizualnie. Niektórym podoba się futurystyczny styl zegarka, inni preferują stylistykę klasyczną. Ocena wyglądu jest kwestią subiektywną.

Jeśli chodzi o wykonanie, to zazwyczaj koperta i pasek smartwatcha stworzone są z różnych materiałów. Zazwyczaj są to tworzywa sztuczne i aluminium. Bardziej ekskluzywne zegarki wykonane są ze skóry lub stali szlachetnej. Warto zwrócić także uwagę na wodoszczelność smartwatcha.

Funkcje dobrego smartwatcha

Dobre smartwatche muszą posiadać kilka najważniejszych funkcji. Przede wszystkim powinny posiadać mikrofon i głośniki, tak, aby można było dzięki nim prowadzić rozmowy. Równie przydatne jest sterowanie głosowe, który ułatwi korzystanie z niego, gdy mamy zajęte ręce.

Kolejnymi przydatnymi opcjami są GPS i dostęp do dodatkowych aplikacji. Dzięki nim możemy skorzystać z nawigacji oraz rozszerzyć funkcjonalność naszego urządzenia. Ważny jest też slot na kartę SIM oraz 3G i wifi, Dzięki nim zegarek może zastąpić nam smartfona. Warto zwrócić uwagę także na rozmiar ekranu. Wybierzmy taki, abyśmy mogli używać smartwatcha komfortowo.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.plPodobne Posty

https://caseworld.pl/