Wednesday, July 8th 2020

mar
2019
2

Wybieramy ładowarkę do smartfona – jakie mamy propozycje?

Ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez urządzeń mobilnych, szczególnie smartfona. Niestety, nawet najlepsze modele ciągle są wyposażone w niezbyt pojemne akumulatory, a te, co nawet mają dużą pojemność, szybko tracą swoją moc przez liczne aplikacje i ciągle działający internet. Żeby więc telefon zawsze był aktywny, musi być regularnie ładowany. Służą do tego ładowarki. Jakie są do wyboru?

Wybieramy ładowarkę do smartfona - jakie mamy propozycje?

Ładowarki uniwersalne sieciowe – każdy je zna

Najbardziej znane, które spotykane są (nierzadko w dużej ilości) w każdym domu. Dostępne są oryginalne, często kupowane od razu ze smartfonem bądź tzw. zamienniki, których jakość niekiedy pozostawia wiele do życzenia. Pasują za to do wielu modeli smartfonów, ale nie ma co oczekiwać wybitnych parametrów. Nie tylko słabiej ładują, ale cechują się krótszą żywotnością, jak i kiepskim wykonaniem (słabej jakości plastik).

Jeśli nie mamy wyjścia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystać, ale zawsze korzystniej zainwestować w zdecydowanie lepszą, solidniejszą oryginalną ładowarkę sieciową. Nawet jej wyższa cena nie powinna nas zniechęcić, bo choć to większy koszt, to nieporównywalnie lepsza jakość.

A może ładowarka mechaniczna

Ładowarki samochodowe – przydatne w trasie

Samochód to dla wielu z nas podstawowy środek transportu, a częste podróżowanie to jednocześnie większa szansa, by podładować telefon. Taki rodzaj ładowarek wybierany jest bardzo często, może nie aż tak, jak uniwersalnych, ale cieszy się wielką popularnością. Co ważne, ładowarki samochodowe dostępne są nie tylko z jednym gniazdem USB, lecz dwoma, więc za jednym razem możemy załadować nie tylko smartfon, ale również tablet bądź inne urządzenie. Wybierając taką ładowarkę, warto poszukać modeli z odpinanym kablem. Równie ważne jest to, czy są wyposażone w pełnowymiarowy port USB.

Ładowarki solarne – napędza je energia słoneczna

Idealne do zabrania w podróż. Nie musimy gorączkowo poszukiwać gniazdka, bo w tej sytuacji w pełni wystarcza energia słoneczna. Jeśli zobaczymy, że nasz telefon słabnie, wystarczy podłączyć go do ładowarki solarnej. Pamiętajmy, że im więce paneli słonecznych, tym lepiej, bo ładowanie będzie bardziej efektywne. Oczywiście, ten rodzaj ładowarek zależny jest od warunków zewnętrznych – natężenia światła, a jak jest niskie, to i nasz telefon może nie zostać naładowany do końca.

Ładowarka na ogniwo paliwowe – co to takiego?

Przy okazji warto wspomnieć o ładowarce korzystającej z innego, niecodziennego źródła energii, jakim jest ogniwo paliwowe. Co się kryje za tym określeniem, jakie ogniwo będzie odpowiednie? Na przykład alkohol lub gaz. Zainteresowani tym rozwiązaniem mogą się szybko zniechęcić, gdy zobaczą cenę takiej ładowarki. To niestety dość drogie rozwiązanie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Ładowarki samochodowe

A może ładowarka mechaniczna?

Najbardziej tradycyjne rozwiązanie to ładowarka na korbkę (mechaniczna). Ilość wytworzonej energii zależy od siły naszych mięśni. Jeśli chcemy porozmawiać kilka minut, to prawie tyle samo czasu musimy “kręcić”. Nie jest to więc zbyt wygodny sposób na ładowanie telefonu, ale idealny wręcz w sytuacjach awaryjnych, gdy na przykład jesteśmy w lesie i nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego, a natężenie światła nie pozwala na skorzystanie z ładowarki solarnej.

Jak widać, trochę tych rozwiązań jest i warto być przygotowanym na każde rozwiązanie, czyli poza uniwersalnym modelem, nie zaszkodzi jak mamy pod ręką ładowarkę samochodową, solarną czy mechaniczną.Podobne Posty