Sunday, October 17th 2021

gru
2020
7

Wygodna forma wysyłania przesyłek

Każdy z nas w swoim domu posiada rzeczy, których już nie używa. Są to głównie ubrania, meble, bibeloty, książki itp. Niektórych rzeczy szkoda jest wyrzucić, dlatego warto im dać drugie rzeczy i korzystnie je sprzedać za pomocą Internetu. Jeśli jednak chcemy sprzedawać swoje rzeczy w ten sposób, powinniśmy się zorientować jaka jest najlepsza opcja wysyłki sprzedanych produktów.

Wygodna forma wysyłania przesyłek

InPost Mobile nadanie prosto z paczkomatu

Nadanie paczek nigdy nie było tak łatwe jak teraz a to dzięki paczkomatom. Paczkomaty możemy obecnie spotkać w każdej miejscowości, w niektórych z nich znajduje się nawet kilka paczkomatów. Dzięki temu każdy ma możliwość wysłać szybko i sprawnie sprzedaną rzecz. Od kiedy powstały paczkomaty, można było wygodnie z nich nadawać paczki, od zawsze możliwe jest także śledzenie przesyłek i nadawanie paczek w paczkomacie. Ale obecnie funkcje te zostały jeszcze bardziej ulepszone i dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu przy wysyłaniu przesyłek.

Od czego zacząć wysyłanie paczki?

Aby móc nadać paczkę w paczkomacie, należy ją najpierw spakować. W paczkomacie można wysyłać trzy rodzaje paczek w zależności od ich gabarytów. Dlatego przed wysyłką należy dokładnie zmierzyć całą paczkę, by na pewno zmieściła się ona do wybranej przez nas skrytki.
I tak możemy wyróżnić:

  • Gabaryt A (8 x 38 x 64 cm)
  • Gabaryt B (19 x 38 x 64 cm)
  • Gabaryt C (41 x 38 x 64 cm)

Paczka powinna być starannie spakowana, tak by nie zdradzała jej zawartości i by nie została zniszczona w trakcie transportu. Po jej spakowaniu możemy się udać do paczkomatu i prosto z niego nadać paczkę.

Nowoczesna forma nadawania paczek

Dotychczas mogliśmy nadawać paczki wprost z paczkomatu ale musieliśmy wcześniej przygotować w domu i wydrukować specjalną etykietę a następnie nakleić ją na paczkę i zeskanować w paczkomacie. Opcja ta jest bardzo wygodna, jednak zajmuje trochę czasu i wymaga posiadania dostępu do drukarki i tuszu.

Obecnie możemy wysyłać paczki w paczkomacie bez wcześniejszego drukowania etykiety. Wystarczy udać się do najbliższego paczkomatu i nadać przesyłkę w panelu aplikacji InPost Mobile paczkomatu. Wystarczy podać dane nadawcy i adresata, wybrać paczkomat docelowy a nasz numer telefonu uzupełni się sam, jeśli jesteśmy zalogowani w aplikacji. Potem pozostaje już tylko opłacić wysyłkę, korzystając z możliwości płatności BLIK. Po podaniu 6 cyfrowego kodu, płatność zostanie uznana i otworzy się skrytka do której należy włożyć paczkę.

Innowacyjne opcje nadawania paczek w paczkomatach, ciągle są rozwijane. To znacznie usprawnia wysyłanie paczek w paczkomatach. Wypróbuj usługę i nadaj paczkę już dziś!Podobne Posty