Sunday, July 12th 2020

lut
2019
8

Wygodne, solidnie wykonanie małe smartfony – jakie warte uwagi?

Zabieramy je wszędzie i są naszymi nieodłącznymi towarzyszami – telefony komórkowe, określane dziś jako smartfony. Ciężko bez nich funkcjonować, bo nie służą tylko do komunikacji z innymi osobami, ale są pełne przydatnych aplikacji. Wiele osób jednak narzeka, że smartfony stają się coraz większe, przypominając już prawie tablety. A tych niedużych produkuje się mniej. Czy tak jest? Nie do końca, co zaprezentujemy w poniższym artykule.

Wygodne, solidnie wykonanie małe smartfony - jakie warte uwagi?

IPhone SE – prawdziwy rodzynek od Apple

Sprzęt firmy Apple kojarzy się z doskonałymi, niedoścignionymi dla wielu, parametrami, niezwykłą wydajnością i zjawiskowym designem. Jednocześnie za te walory trzeba sporo płacić. Przykładowo, model iPhone X kosztuje około 5000 złotych… Całkowicie inaczej jest z omawianym tu iPhone SE, który nie tylko jest tani jak na standardy Apple (kosztuje około 1300-1500 złotych), ale i malutki, więc nie będzie nam wadził. I chociaż jest tak drobny, to pod względem parametrów jest wielki, dzięki czemu zapewnia płynną pracę, wydajność i bardzo dobry aparat.

Samsung Galaxy S8 – równorzędny rywal dla modelu SE

Ciężko w tym zestawieniu pobić iPhone SE, ale do tego wysokiego poziomu na pewno zbliża się Samsung Galaxy S8. To niezwykle poręczny telefon, mimo że jego przekątna jest duża (5,8”). Nie przeszkadza to jednak, by sterować nim jedną dłonią. Jak to możliwe? Projektanci Samsunga rozciągnęli ekran i jednocześnie zwężyli samą obudowę, ale dodatkowo też zaokrąglili rogi, dzięki czemu telefon spokojnie obejmiemy teraz ręką i nie stracimy możliwości, by sięgnąć kciukiem do przeciwległej strony wyświetlacza.

IPhone SE - prawdziwy rodzynek od Apple

Huawei P20 Lite – czarny koń?

Jak na średnią półkę cenową (kupimy go za mniej niż 1300 zł) Huawei P20 Lite zachwyca parametrami. Ma kapitalny ekran i solidny aparat. Kuleje tu trochę to, że nie zastosowano zaokrąglonych ramek, co utrudnia sięganie kciukiem do krawędzi wyświetlacza. Mimo tego mankamentu jednak, gabarytowo P20 mieści się spokojnie w przyjętych kryteriach, czyli jest mały, smukły i świetnie trzyma się go w ręku.

Motorola Moto G5s – cena niska, jakość wysoka

Niezwykle tani, szczególnie w porównaniu z innymi prezentowanymi tu telefonami (kosztuje mniej niż 700 zł), a jednocześnie świetnie wykonany solidny smartfon, który ma bardzo dobrze zaprojektowany ekran, robiący przyzwoite zdjęcia aparat i świetne oprogramowanie, bo wzbogacone o dodatki Motoroli. No i to, co najważniejsze, model jest naprawdę podręczny, więc za małe pieniądze otrzymujemy nie tylko świetny sprzęt, ale i wygodę.

Huawei P20 Lite

Wymieniliśmy tu warte uwagi podręczne smartfony, które warto kupić nie tylko ze względu na mały rozmiar, ale i doskonałe parametry. Z jednej strony prezentujemy modele prawdziwych rynkowych “wyjadaczy” jak Apple i Samsung, z drugiej też znanych firm, ale nie tak popularnych – Huawei i Motorola. Wszystkie one jednak zagwarantują pełne zadowolenie z codziennego użytkowania sprzętu.Podobne Posty