Friday, October 30th 2020

gru
2012
17

Xiaomi pracuje nad smartfonem z Tegra 4?

Xiaomi-M2

Chyba nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że jesteśmy świadkami tworzenia się nowej generacji urządzeń mobilnych. Już nie chodzi tylko o czterordzeniowe procesory. Wraz z coraz większymi ekranami smartfonów i “phabletów” rośnie także rozdzielczość ich ekranów, a tym samym współczynnik PPI. Wpierw HTC zaskoczył wszystkich przepięknym modelem Butterfly, następnie Sharp zapowiedział kolejne urządzenie full HD, teraz czas na odpowiedź z Chin. Pojawiła się plotka, że kolejnym smartfonem z ekranem 1080p będzie urządzenie przygotowywane przez Xiaomi.

Smartfon nazywa się Xiaomi M3 i ma pracować na kolejnej generacji układu od NVIDII – Tegra 4. Plotka jest o tyle ciekawa, że czwarta odsłona Tegry nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana… Mowa jest o czterordzeniowym Corteksie A-15 o częstotliwości taktowania od 1.8 do 2.0Ghz, wspomaganym 2.5GB pamięci operacyjnej RAM. Dodatkowo M3 ma pracować w technologii LTE, posiadać aparat 12MP i oczywiście ekran 1920x1080p. Co ciekawe, przekątna ma mieć “tylko” 4.5 cala, czyli współczynnik PPI będzie jeszcze większy niż we wspomnianym HTC Butterfly, gdzie przekątna ma cali 5.

Oczywiście wypadałoby się spodziewać, że urządzenie pracować będzie na najnowszej odsłonie systemu Android – 4.2.1 Jelly Bean. Ponadto znając Xiaomi można założyć, że tenże Jelly Bean będzie wspomagany środowiskiem MIUI. Ile z tej plotki okaże się prawdą? Dowiemy się niebawem. Wstępnie jednak nie ma się co cieszyć, bo urządzenia Xiaomi z reguły nie opuszczają terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, niestety.Podobne Posty

https://caseworld.pl/