Thursday, August 5th 2021

wrz
2019
17

Zalety serwerów VPS

Serwer VPS stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników o wymaganiach wykraczających ponad parametry oferowane przez hosting współdzielony. Sprawdźmy, czy takie rozwiązanie musi być drogie i trudne w realizacji.

Zalety serwerów VPS

Elastyczność rozwiązań

Główna różnica między hostingiem współdzielonym a serwerami VPS polega na ilości i sposobie udostępniania zasobów. W przypadku hostingu współdzielonego użytkownik otrzymuje gwarancję minimalnej ilości przestrzeni dyskowej oraz mocy obliczeniowej, co może okazać się wąskim gardłem, jeśli zaistnieje potrzeba uruchamiania bardziej wymagających skryptów lub aplikacji. Efektem będzie znaczny spadek sprawności i szybkości działania, a te wartości są kluczowe na przykład dla właścicieli sklepów internetowych.

Serwery VPS gwarantują przydział określonej ilości zasobów zgodnie z określonymi potrzebami, jednak co ważniejsze, możliwe jest też skalowanie tych wartości. Już na etapie decyzji o wyborze serwera możliwe jest precyzyjne dostosowanie jego charakterystyki do indywidualnych preferencji. Dostosowanie takie obejmuje między innymi wielkość powierzchni dyskowej, ilość pamięci operacyjnej i moc obliczeniową procesora. Nie są to jednak wartości przypisane na stałe i wraz ze wzrostem potrzeb można je modyfikować, adaptując je tym samym do nowych warunków. Możliwy jest również wybór systemu operacyjnego. Przodujący dostawcy oferują wysoki stopień elastyczności pozwalający na implementację zarówno wydajnych i szybkich dystrybucji Linuxa, takich jak choćby Debian, Fedora, uBuntu czy CentOS, jak i dowolnego innego systemu, wystarczy do tego celu mieć obraz iso. To sprawia, że odpowiednie rozwiązania znajdą zarówno zwolennicy wolnego oprogramowania, jak i użytkownicy korzystający z aplikacji Microsoft.

Nie tylko dla profesjonalistów

Tematyka serwerów VPS wciąż jeszcze budzi u niektórych użytkowników szereg obaw. Związane są one głównie z kosztami oraz skomplikowanym procesem konfiguracji. Tymczasem błyskawiczny rozwój technologiczny znacząco wpłynął na obniżenie poziomu cen i obecnie inwestycja taka często nie przekracza kosztu utrzymania serwera współdzielonego. Jednocześnie tanie serwery VPS mają nieporównywalnie większy potencjał, zarówno wtedy gdy mówimy o mocy obliczeniowej, jak i o możliwościach personalizacyjnych. Kwestie instalacyjne również nie powinny budzić obaw. Wspomniany wcześniej wybór systemu pozwala na dobranie rozwiązania zgodnego nie tylko z potrzebami, ale też własną wiedzą i kompetencjami. Czołowi dostawcy oferują autoinstalatory najpopularniejszego oprogramowania, a dzięki temu cały proces przebiega nie tylko szybko, ale też w maksymalnie uproszczony i intuicyjny sposób.

Wygodnym rozwiązaniem jest też skorzystanie z opcji DirectAdmin, która doskonale ułatwia zarządzanie systemem. Konfiguracja kont pocztowych i hostingowych, tworzenie baz danych, ustawienia backupu czy instalacja aplikacji nie wymagają już pracy w trybie tekstowym, przejrzysty panel jest prosty w obsłudze i nie przysporzy problemów nawet początkującym użytkownikom. Łatwość znana z hostingu współdzielonego połączona z dużo większymi możliwościami technicznymi oraz rozsądnym poziomem kosztów to wartości, które trudno przecenić, a dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z pomocy technicznej oferowanej przez usługodawcę.Podobne Posty

https://caseworld.pl/