Kolejne siedem dni za nami. Czas płynie jak woda w górskim potoku podczas nawałnicy, a producenci nie przestają bombardować nas gradobiciem nowości, szczególnie jak chodzi o segment tabletów. Światowe premiery powoli zaczynają przekładać się na polski rynek, a my zacieramy ręce ze niecierpliwości co też nadchodzące miesiące przyniosą. Androidowy przegląd tygodnia czas zacząć.
Na rynek tabletów wkrótce wejdą dwa nowe urządzenia Lenovo. 10-calowe slate’y wzbogacone Androidem 3.0 Honeycomb mają pojawić się w sklepach jeszcze tego lata. Opóźni się jednak wejście firmy w sektor smartfonów na rynku amerykańskim. Nie nastąpi to wcześniej niż za 12 – 18 miesięcy.
Gruszek w popiele nie zasypia także Asus. Tajwański producent nie spoczywa na laurach i przygotowuje już Eee Pad Transformer 2. I to od razu w dwóch wersjach: z Androidem i Windowsem 8. Biorąc jednak pod uwagę, że premiera Win 8 ma nastąpić jesienią 2012, Asus będzie musiał zmienić nieco swe plany.
Tymczasem chiński ZTE szykuje ciekawą propozycję dla miłośników tabletów. Light+ to budżetowe urządzenie którego koszt będzie kształtować się w rejonach 250 EUR. Choć preinstalowanym systemem będzie 2.3.3 Gingerbread, to specyfikacja sprzętowa jest dość interesująca. 7 cali WVGA, Qualcomm QSD8225 1 GHz i Adreno 205 powinny zadowolić wielu.
Samsung Galaxy Tab 10.1 pojawi się w Polsce pod koniec czerwca, a może i na początku lipca. I kiedy polska komórka firmy skrzętnie planuje akcję reklamową, skandynawski oddział hucznie ogłasza daty i ceny produktów. Tablet pojawi się 29 czerwca jako exclusive dla sieci Telia, a w sierpniu i wrześniu będzie można zakupić odpowiednio wersję 10.1 i 8.9 bez żadnych dodatkowych umów. Tymczasem zapraszamy do naszej recenzji pierwszego kontaktu z Galaxy Tab 10.1.
Jednocześnie wydawać by się mogło, że sukcesorem Samsunga Galaxy Tab są modele 10.1 i 8.9. Jeśli wierzyć jednak plotkom, koreański producent szykuje na jesień prawdziwego następcę swojego pierwszego tabletu. Nazwa Galaxy Tab 7 (Seven) lub Galaxy Tab 2. System – Android 2.3.4 Gingerbread. A to oznaczać może niezwykle wydajny procesor Exynos. Ponoć nawet dwurdzeniowy i z zegarem 1,2 GHz. Ten sam, który siedzi we wnętrzu Galaxy S II.
Dynamika rozwoju koreańskiego lwa jest godna pozazdroszczenia. Pewnie też z tego względu analitycy rynkowi wieszczą rychłą zmianę na najwyższym punkcie podium producentów telefonów komórkowych. Pierwszego miejsca na podium ustąpi Nokia, która schodzi z piedestału po 15 latach obecności na szczycie. Wkrótce potem fiński gigant ma zostać zepchnięty na dalszą pozycję przez Apple.
Marketingowe działania rozpoczęło dla swoich pierwszych dwóch tabletów z Androidem japońskie Sony. Firma poinformowała, że S1 i S2 trafią jesienią na rynek europejski. I w chwilę potem zaprezentowała pierwszy z pięciu przygotowanych teaserów reklamujących urządzenia.
Własnym tabletem pragnie pochwalić się także Panasonic, który pod szyldem Toughbook planuje wypuścić 10-calowego, niezniszczalnego slate’a będącego propozycją dla biznesu skupiającego się w przemyśle ciężkim lub osób pracujących w równie wymagających warunkach.
A tymczasem w Stanach sieć Verizon odrobinę się pospieszyła i zdradziła coś, co pozostawało do tej pory wielką tajemnicą. Publikując w piątek swoją reklamówkę w profilu Youtube, zamieścił tam spot, w którym pojawia się nieznane urządzenie z Androidem 3.X Honeycomb. Domysły wskazują na Motorolę XOOM 2. Niestety, status reklamówki już został zamieniony na prywatny.
Plotki nie oszczędzają nowego smartfonu przygotowywanego pod szyldem Nexus. Nie trudno się domyślić, że sprzęt promujący system będzie produktem referencyjnym dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Prawdopodobnie jego premiera odbędzie się 24 listopada. A sprzęt zapowiada się na prawdę ciekawie. Ekran 720p, moduł 4G LTE, dwurdzeniowy procesor TI OMAP4460, 1 GB RAMu, kamera 5 MP z wysoce czułym przetwornikiem.
Sony Ericsson planuje rychłą aktualizację systemu dla Xperii X10 i poczęstunek Androidem 2.3 Gingerbread, podczas HTC gubi się w przygotowaniach swojego update’u dla modelu Desire. Najpierw zawiesza prace zasłaniając się niewystarczającą specyfikacją telefonu, później wycofuje się ze swojego stanowiska by wreszcie orzec, że Gingerbread trafi do właścicieli Desire, ale będzie pozbawiony niektórych aplikacji.
Motorola Droid 3 w Stanach od 7 lipca. Tymczasem już od piątku dostępna jest w Chinach jako Milestone 3. Wieść gminna niesie, że urządzenie to nie pojawi się na rynku brytyjskim ze względu na słabe wyniki sprzedaży jego poprzednika.
Kojącą informacją dla miłośników Motoroli było przełamanie zabezpieczeń bootloadera Motoroli Droid X. Nie dość, że telefon udało się zrootować, to przygotowywana jest dlań wersja najpopularniejszego ROMu CyanogenMod. Być może będzie to już wersja 2.3.4 bowiem nighlty builds tego wydania są już dostępne na serwerach społeczności.
Rozpoczęła się europejska sprzedaż LG Optimus 3D, na polskim rynku znanego pod nazwą Swift 3D. To pierwszy smartfon wyposażony w ekran zdolny wyświetlać obraz trójwymiarowy bez konieczności zakładania na nos specjalnych okularów. Polska cena urządzenia to 2199 PLN.
Jednocześnie w Stanach LG zaprezentował ciekawe rozwiązanie smartfonu z wysuwaną klawiaturą QWERTY i dwoma ekranami. Mniejszy wyświetlacz, zlokalizowany pomiędzy rzędami klawiszy będzie służył wyłącznie do tworzenia skrótów aplikacji. Reszta pozostanie bez zmian. Odbiorca: klienci amerykańskiego oddziału T-Mobile.
Comments are closed.