Friday, January 22nd 2021

lip
2011
25

Captain America: Sentinel of Liberty – zmartwychwstanie herosa

Steve Rogers był zwykłym studentem sztuki, który w 1940 roku postanowił stanąć na straży swojej ojczyzny przeciwko nazistowskiej brei rozlewającej się w Europie. Choć chłopak był wątłego zdrowia, chciał uczynić wszystko, by bronić swej ojczyzny. Zgłosił się zatem jako ochotnik do tajnego programu badawczego “Odrodzenie”. W najnowocześniejszych laboratoriach Ameryki naukowcy przeprowadzali na nim badania, by wreszcie podać go ostatecznym zabiegom budząc do życia… Kapitana Amerykę!

Rogers i jego alter ego to komiksowy wymysł Jacka Kirby’ego i Joe’go Simona. Ich pierwotnym założeniem było obudzić w młodych Amerykanach okresu II Wojny Światowej duch patriotyzmu, uczulić na zagrożenia płynące na początku ze strony III Rzeszy, później także Związku Radzieckiego. Kapitan Ameryka stał się jednym z najpopularniejszych superbohaterów komiksowych wszech czasów. Choć 9 marca 2007 roku Rogers został uśmiercony, Kapitan wrócił do universum Marvela ale w jego rolę wcielił się już ktoś inny.

Marvel Entertainment zdecydowało się wreszcie przenieść przygody superherosa na srebrny ekran. Za tym idzie także cała gama produktów opartych na franczyzie, w tym gier. W Android Market pojawiła się właśnie wersja gry, luźno oparta na samym komiksie jak i historii przedstawianej w filmie. Captain America: Sentinel of Liberty dostępny jest aktualnie w bardzo przyjemnej cenie ~2,74. Szaleństwa nie ma, ale komiksowi maniacy, którzy za dzieciaka biegali z kawałkiem blachy udając herosa w biało-niebiesko-czerwonym trykocie, znajdą namiastkę swoich dawnych fascynacji.

Wymagania sensowne: Android 2.1+ i telefon obsługujący grafikę 3D. Wśród przetestowanych przez producenta urządzeń jest m.in. Galaxy S i Huawei 8800.Podobne Posty

https://caseworld.pl/