Firma TomTom International BV, słynąca głównie ze swoich wiodących nawigacji samochodowych, wydała je wczoraj na urządzenia z Androidem. Można je kupić jako aplikację z pojedynczą mapą (kontynentu lub bardziej dokładniejszą kraju) za 160-320zł. Za mapę Polski, która zapewne Was najbardziej interesuje, przyjdzie zapłacić zainteresowanym 185zł.

Niestety TomTom Polska została stworzona z myślą o świeżo wyprodukowanym Galaxy Note II i po za tym smartfonem, kompatybilne są tylko Sony Ericsson Xperia Arc S, HTC One V, Samsung Galaxy S Advance, Sony Xperia P i Xperia U (według serwisu androidcentral.com). Jeśli nie posiadacie żadnego z tych modeli, prawdopodobnie musicie zwyczajnie poczekać do następnej aktualizacji. Mimo wszystko, nawet przyszłym właścicielom najnowszego modelu Samsunga, polecam uzbroić się w cierpliwość. Ludzie skarżą się na brak wielu opcji (między innymi możliwości wybierania celu podróży głosem) i zdarzające się gdzieniegdzie błędy.

Cena być może i jest ogromna, ale jeśli wziąć pod uwagę dosyć wysokie ceny dobrych GPSów i fakt dożywotniej aktualizacji map, jeśli zakupimy aplikację przez Google Play – warto się zastanowić.

TomTom Europa

TomTom Polska

Comments are closed.