Prywatność w Internecie jest czymś niezwykle ważnym i dlatego tak istotne jest, aby dbać o to, żeby zadbać o nią na jak najwyższym poziomie. Sprawdź, w jaki sposób możesz zachować maksymalną bezpieczność poprzez umiejętne zarządzanie hasłami – dostępami do różnych stron.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-usunac-haslo-windows/

Ustaw bezpieczne hasło, inne do każdej strony

Pierwsza część tej wskazówki może wydawać się logiczna, prawda? Praktycznie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, że hasło musi być możliwie najbardziej bezpieczne. Niestety niewielu z nas rzeczywiście takie hasła ustawia. Kiedy zatem możemy mówić o bezpiecznym haśle, a kiedy niekoniecznie? Otóż bezpieczne hasło to długi i skomplikowany ciąg znaków, cyfr, dużych i małych liter. Ta kombinacja powinna być przypadkowa, czyli niezwiązana chociażby z datą urodzenia naszą czy innych członków naszej rodziny, naszych bliskich.

Wiele firm kompletnie nie stosuje się do tych wytycznych, ustawia hasła bardzo proste i takie same do różnych stron. Nie dotyczy to tylko przedsiębiorstw, a również zwykłych osób. Jak już zauważyłeś wspomnieliśmy o innym problemie związanym z ustawianiem haseł, a mianowicie z  ustawianiem jednego hasła dla wielu stron. Jest to bardzo ryzykowne i niepoważne. Każda strona, każdy dostęp powinien być inny. Powinien różnić się całkowicie, a nie tylko dodaniem jednego znaku czy wyeliminowaniem go.

Regularnie zmieniaj hasła

Regularna zmiana haseł jest bardzo ważna, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo danych przechowywanych na różnych stronach czy też finansów na wybranych portalach. Hasło powinno zmieniać się co około 90 dni, czyli mniej więcej co 3 miesiące. Bardzo ważne jest to, że nowe hasło powinno być nowym hasłem, a nie małą modyfikacją starego.

Przechowywanie haseł

Ostatnią wskazówką związaną z bezpieczeństwem haseł i informacji na naszych stronach, które są bronione przez te hasła jest właściwe ich przechowywanie. Otóż hasła powinny być przechowywanie w specjalnych aplikacjach, systemach, a nie na kartkach czy w innych łatwo dostępnych miejscach.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/chcesz-zalozyc-oczko-wodne-oto-co-powinienes-wiedziec/

zarządzanie hasłami
fot. pexels.com