monitor
fot. pexels.com

Bez względu na to czy korzystasz z komputera stacjonarnego, laptopa, czy też monitor podłączasz do laptopa – musisz pamiętać, aby o ten monitor dbać. Sprawdź, jak skutecznie to robić i dowiedz się, jakie błędy są tu najczęściej popełniane!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-podlaczyc-monitor-do-laptopa/

Pielęgnacja przez czyszczenie

Główną i podstawową zasadą, której należy przestrzegać, aby skutecznie zadbać o monitori i aby służył nam jak najdłużej jest jego regularne czyszczenie. Nie chodzi tutaj o oczyszczanie monitora z wewnętrznych ustawień i narzędzi, ale o z pozoru zwyczajne mycie ekranu, ram i pojedynczych elementów. Istotne jest, aby w tym celu stosować dedykowane płyny, pianki czy spray’e do ekranów. Te są wyposażone w specjalne ściereczki. Wiele osób uważa, że można je swobodnie zastąpić zwyczajną wodą oraz chusteczką. Niektórzy stosują również w tym celu płyny do mycia szyb. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ inne niż dedykowane preparaty mogą uszkodzić pojedyncze elementy monitora i sprawić, że monitor szybciej się psuje. Jeśli chcesz wykorzystać zamienniki, skorzystaj np. ze ściereczki z mikrofibry – nie musisz kupować dedykowanej, ponieważ te bardzo często również są z mikrofibry. Jeśli natomiast chodzi o specjalne preparaty, to naprawdę korzystać wyłącznie z nich.

Podczas podłączania monitora do laptopa

Coraz więcej osób regularnie podłącza monitor do laptopa i właśnie z tego względu, że staje się to coraz bardziej popularne, należy się temu przyjrzeć. Otóż wiele osób nie dba o higienę podłączania monitora do laptopa. Dlaczego? Wynika to z zakupu nieodpowiedniego kabla (lub przejściówki), którą próbując wepchnąć na siłę, tylko psujemy dane miejsce, jak i kabel. To naprawdę bardzo często spotykane. Należy zadbać o to, aby kabel był dedykowany, odpowiedni i pasujący. Wiele laptopów lb monitorów ma dość delikatne wejściówki i czasem jednokrotne mocniejsze włożenie w nie kabelka może sprawić, że powstanie uszkodzenie. Dodatkowo, istotne jest, aby odłączać kabel, gdy nie korzystamy z monitora. Można powiedzieć, że jest to ,,zdrowsze’’ dla laptopa i monitora, niż gdyby cały czas były one ze sobą złączone.

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/jak-skutecznie-oproznic-dysk-c/