Friday, June 5th 2020

sty
2009
15

Compulab Exeda

Na początku roku mamy spory wysyp urządzeń wspierających Platformę Android. Tym razem firma Compulab, Izraelski producent elektroniki, przedstawił handheld Exeda. “Zdjęcie”, najprawdopodobniej zostało wykonane w Photoshopie, jeśli chodzi o design to ten telefon nie wygląda najładniej, ale nie ma się co dziwić Compulab produkuje mikrokomputery jednopłytowe, czyli to co jest w środku tego urządzenia, a w projektowaniu obudów nie ma doświadczenia.
Exeda nie jest typowym smartphonem, chociaż została zaprojektowana jako urządzenie dla biznesu. Wygląda jako rozciągnięta Blackberry – szerokość to 96mm, wysokość 129 mm, a grubość 16 mm.
Największe zalety tego urządzenia to specyfikacja – ekran dotykowy VGA (640×480) o przekątnej 3,5″, klawiatura qwerty i obsługa takich technologii komunikacyjnych jak GSM/GPRS, CDMA, 3G UMTS, 802.11g WLAN i Bluetooth V2.0 + EDR oraz rzadko spotykane w tego typu sprzęcie – 2 porty USB i port RS-232. Do tego wszystkiego możliwe jest poszerzenie o port RJ45 do 100Base-T Ethernet, gniazdo SDIO (pamięci SD) i obsługa JTAG (programowanie układów mikroprocesorowych).
Compulab Exeda bazuje na układzie Marvell PXA270 520MB CPU, jest wyposażone w 128MB RAM oraz dwa wewnętrzne banki pamięci FLASH po 512MB każdy. Kolejna rzecz która robi wrażenie to bateria o pojemności 3000mAh.
Do telefonu zapakowana również kamerę 2MP, GPS, gniazdo MicroSD, gniazdo słuchawkowe 3,5mm, wbudowany mikrofon i głośnik.
Exeda nie jest typowym telefonem z jednym dedykowanym systemem operacyjnym, jest ona wyposażona w otwarty bootloader u-boot, na tym kombajnie można sobie odpalić takie OS’y jak Windows Mobile 6.1, Android, Windows CE 6 i Angstrom Linux.
Jak widać ze specyfikacji, jest to telefon dla pasjonata technologii mobilnych oraz elektroniki i raczej nie trafi on do szerokiego grona konsumentów. Cena będzie raczej bardzo wysoka, ale więcej szczegółów zostanie podanych w marcu 2009.

compulab-exedaPodobne Posty