Sunday, January 24th 2021

cze
2011
9

Desert Winds: Snapdragon i Adreno w akcji

Minęły już 3 miesiące, kiedy po raz pierwszy pisaliśmy o Desert Winds – grze tworzonej i optymalizowanej przede wszystkim dla urządzeń wyposażonych w procesory Qualcomm Snapdragon. Ta gra przypominająca scenerią i klimatem Prince of Persia, wreszcie doczekała się swojej oficjalnej prezentacji, a szczęśliwcy, którzy przechadzają się właśnie między stoiskami na E3, mogą spokojnie sprawdzić obietnice składane dotychczas przez jej twórców.

Prezentacja, którą znajdziecie poniżej, to zaledwie jeden rdzeń Sony Ericsson Xperia Play i GPU Adreno 205. Zakładamy, że Qualcommy z dwoma rdzeniami i Adreno 220 pokażą, że nie tylko Nvidia ma swojego Shadowgun. Zaznaczyć należy, że wspomniany procesor graficzny odpowiadać ma mocą temu wykorzystanego do budowy Playstation 2 i pierwszej wersji MS Xbox. Twórcy gry nie wykluczają, że początkowo gra będzie ekskluzywnie dostępna wyłącznie dla Xperii Play, jednak z pewnością trafi także na inne urządzenia, m.in. HTC Sensation czy EVO 3D.

Producent obiecuje, że najlepszą jakość i największe wrażenia będzie można doświadczyć w grze na urządzeniach ze Snapdragonem, jednak nie wyklucza możliwości gry na urządzeniach z chipsetami konkurencji. Nie jest to zatem wycieczka w stronę Tegra Zone, ani w zapowiadany ostatnio Snapdragon Game Pack.Podobne Posty

https://caseworld.pl/