Thursday, October 22nd 2020

lip
2012
4

Galaxy Nexus znika z Play Store

W niektórych krajach każdy, kto pragnie zakupić flagowe urządzenie z Androidem, może wejść do Google Play Store i online zamówić Galaxy Nexusa. A przynajmniej tak było do niedawna, bowiem w świetle ostatnich wydarzeń, o których niedawno pisaliśmy, Google musiał dostosować się do wymogów sądu. Jak się okazało, Apple jednak poręczyło decyzję kwotą 96 mln dolarów, i na chwilę obecną sprzedaż Galaxy Neksusa w USA została wstrzymana.

Stąd też mieszkańcy Stanów Zjednoczonych stracili możliwość bezpośredniego zakupu urządzenia w Play Store. Apelacja Samsunga została odrzucona, dobrą wieścią dla fanów zielonego robota jest natomiast fakt, że Google już pracuje nad wypuszczeniem update’u, który ma zniwelować podobieństwo mechanizmu wyszukiwania głosowego do asystenta Siri – bowiem głównie o to chodzi w całej akcji.

Jak długo przyjdzie czekać na ten update – nie wiadomo. Lecz przypuszczalnie niespecjalnie długo, bowiem Google jak najszybciej musi udowodnić, że jest w stanie sobie dać radę z firmą Apple, która z każdym dniem, w którym flagowe urządzenie z Androidem jest wycofane ze sprzedaży rośnie w siłę i utwierdza świat w przekonaniu, że wojna patentowa jednak ma sens.Podobne Posty

https://caseworld.pl/