Friday, July 3rd 2020

sty
2009
29

General Mobile DLST1

General Mobile, mający swoją siedzibę w USA dystrybutor urządzeń mobilnych zamierza przedstawić swój telefon komórkowy napędzany platformą Android podczas Mobile World Congress.
To co wyróżnia ten telefon to design, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to tylko wynik pracy grafików i może nieco różnić się od oryginału.
Poza kształtem obudowy General Mobile DLST1 nie ma nic co może go wyróżnić, co więcej posiada cechy które pozwalają przypuszczać, że jest to raczej wytwór jakiegoś mało znanego chińskiego producenta, na którym nadrukowano logo firmy zarejestrowanej w USA.
Pierwsza ciekawostka do dual-sim – niespotykany w markowych zachodnich telefonach, ale za to bardzo popularny wśród chińskich telefonów noname lub firm typu Super Shenzen Mobiles. Dual-sim jest ściśle związany z charakterystyką chińskiego rynku telekomunikacyjnego. Jest to szczególne widoczne w ofertach telefonów komórkowych z Chin na serwisach typu alibaba czy made-in-china – nawet podróbki iPhone i N95 mają dual-sim.
Druga dziwna rzecz to dotykowy wyświetlacz 3″ o rozdzielczości 400 x 240. Sam producent nie wie czy rozdzielczość będzie w odpowiednia dla platformy Android – General Mobile twierdzi że jeśli wymiary będą za małe to zmieni wyświetlacz na odpowiedni jeszcze przed wypuszczeniem telefonu na rynek w 3 kwartale 2009.
Trzecie ograniczenie to brak 3G – działa tylko w technologii GSM(900/1800/1900Mhz) oraz EDGE. Co jak co, ale w USA i Europie 3G to już standard.
Czwarta rzecz, która potwierdza, że nie jest to telefon z najwyższej półki to procesor Marvell PXA 310 624MHz, układ stosowany w tańszych telefonach, w odróżnieniu od Qualcomm’a z G1 czy chipów serii TI OMAP3.
Jeśli chodzi o akumulator to ma on pojemność 1200mAH,  pamięć – 4GB wbudowanej, 256MB ROM, 128 SDRAM, a pozostałe parametry przedstawiają się następująco: WiFi B/G, Bluetooth, aparat 5 megapikseli z autofokusem. Wymiary podane przez producenta 112 x 54 x 16mm, masa 135g.

Nie jest to pierwszy wynalazek z Kraju Środka napędzany Androidem, będzie się tego pojawiać coraz więcej – wszystko o zbliżonych parametrach, w cenie $100-$150.

general_mobile_gstl1Podobne Posty