Saturday, December 4th 2021

mar
2020
3

Jaki telewizor wybrać?

W obecnych czasach bardzo szybko rozwinął się internet, przegonił on nawet tradycyjną telewizję. Coraz większa liczba ludzi w pośpiechu codziennego życia nie ma czasu na oglądanie. Pomimo tego, że telewizja sama w sonie straciła na wartości to nie można powiedzieć tego o samych telewizorach. Urządzenia po prostu dostosowały się do nowych realiów i dzięki łączności z szybkim internetem, zyskały nowe możliwości.

telewizor

 Postęp techniczny

Wiele ludzi zrezygnowało z telewizji w sensie oglądania programów ramowych, to wciąż telewizor w salonie stanowi centrum rozrywki w wielu rodzinach. Przecież oglądanie na dużym ekranie sprawia zacznie większą przyjemność i komfort oglądania, niż emisja tego samego na laptopie czy tablecie. Obecne telewizory rozwinęły się i mają wiele nowych funkcji – można oglądać to na co w danej chwili mamy ochotę przez platformy streamingowe. Ponadto telewizory współpracują z konsolami do gier, mogą służyć do wyświetlania zdjęć z urządzeń mobilnych czy przeglądania klipów na YouTube. Jak wybrać telewizor, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania?

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/czy-pizza-jest-niezdrowa/

Wybór idealnego telewizora

Wśród producentów zauważalne jest, że obecnie panuje moda na 4K. Oznacza to, że telewizory tego typu dysponują 4 razy większą rozdzielczością niż Full HD. Jest to bez wątpienia atut, który sprawi, że poczujemy się niczym w sali kinowej. Zapewniają doskonałe kąty widzenia oraz wyraźny i szczegółowy obraz.  Co z wielkością wyświetlacza?  W większych pomieszczeniach dominują telewizory o rozmiarach 50-55 cali, można sobie pozwolić także na większe ekrany (powyżej 60 cali). W przypadku naprawdę dużych wyświetlaczy nowoczesną i ciekawą opcją jest zakrzywienie, daje ono efekt głębi obrazu.

Inne funkcje telewizora – co jest ważne?

Co poza wyżej wymienionymi funkcjami jest ważne?  Ważne jest aby uwzględnić wszystkie pozostałe funkcje, które z pewnością ułatwiają życie. Jest to np. sterowanie głosowe, sterowanie telefonem, możliwość łatwej integracji z urządzeniem mobilnym lub przerzucenia obrazu z małego ekranu na duży. Chcąc podłączyć przewodowo inne urządzenia, zwracajmy uwagę na liczbę i umiejscowienie złączy USB oraz HDMI.

Źródło: https://designersko.pl/

 Podobne Posty