ITH poszerza ofertę kolokacji dla firm w Polsce

ITH wprowadza kolejne obiekty kolokacyjne do swojej oferty w pierwszym kwartale 2023 roku, uruchamiając nowe przestrzenie w Warszawie i Katowicach. Te obiekty uzupełniają istniejące lokalizacje na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Zaawansowana infrastruktura światłowodowa ITH gwarantuje sprawne połączenia między tymi miejscami, umożliwiając dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Celem naszej ekspansji jest umożliwienie przedsiębiorstwom dostosowania swojej infrastruktury sieciowej do własnych potrzeb. Oferujemy elastyczne rozwiązania, które pozwalają korzystać z różnych lokalizacji jednocześnie w ramach jednej sieci ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — światłowodowy Internet dla przedsiębiorstw

ITH, kompleksowy dostawca usług ICT dla przedsiębiorstw, działa na terenie całego kraju. W swojej ofercie ma takie usługi jak Internet biznesowy, kolokacja, wirtualna centrala oraz hosting domeny. Siedziba ITH znajduje się w Krakowie, ale firma oferuje swoje usługi w wielu polskich miastach, takich jak Katowice, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa.

Założyciele firmy, Niko Bałazy i Jakub Jedynak, mają za sobą długą historię współpracy w branży telekomunikacyjnej. Po sprzedaży swojego wcześniejszego przedsięwzięcia w 2017 roku postanowili dążyć do większej przejrzystości i elastyczności w sektorze telekomunikacyjnym. W 2021 roku firma poszerzyła swoją ofertę o platformę hostingową Kru.pl.

ITH przeprowadził dwie rundy finansowania, otrzymując wsparcie kapitałowe i merytoryczne od krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy. Warto  również zaznaczyć fakt, że wszyscy klienci, którzy korzystali z usług ITH w okresie testowym, zdecydowali się na przedłużenie umowy. Dzięki temu wsparciu firma może dynamicznie się rozwijać, poszerzając swoją ofertę oraz zasięg działania.

ITH — Wsparcie IT, którego potrzebujesz

Firma ITH oferuje szeroki zakres usług IT, takich jak:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych oparte na abonamencie.
 • Chmura publiczna.

Współpracując z ponad 10 000 klientów, wśród których znajdują się firmy takie jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, ITH specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu instalacji sieciowych oraz dostarczaniu usług Internetowych dla obiektów takich jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT na terenie Polski.

Jakub Jedynak zauważa, że: ITH skupia się na kompleksowej obsłudze IT swoich klientów, współpracując z ich wewnętrznymi zespołami IT, zamiast z nimi konkurować. Firma wyróżnia się na rynku dzięki elastycznemu i partnerskiemu podejściu do współpracy z klientami.

Usługi oferowane przez ITH można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

W ramach innowacyjnego projektu ITH Ready firma ma na celu podłączanie biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. Dzięki temu najemcy, właściciele oraz zarządcy budynków mogą liczyć na:

 • Ujednolicenie i uporządkowanie infrastruktury budynkowej.
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z łącza podstawowego i awaryjnego.

Działająca na terenie całej Polski firma ITH ma swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach przedsiębiorstwa przewidziane jest otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

Niko Bałazy, CEO ITH, podkreśla, że: ITH jest jednym z niewielu w pełni elastycznych dostawców na rynku biznesowym, koncentrujących się na dostosowywaniu się do dynamicznych potrzeb klientów i ciągłym rozwoju.