Sunday, September 19th 2021

cze
2012
8

Nowe modele HTC z Dual SIM – V i VC

Rok 2012 dla HTC miał być powrotem do źródeł – tajwański producent zarzekał się, że nie zarzuci rynku nowymi modelami smartfonów, tylko skupi się na swojej flagowej serii One. Jednak prócz trzech topowych urządzeń pojawiły się i inne: najpierw HTC Desire C, a następnie dwa kolejne, także należące do rodziny Desire i posiadające na pokładzie Androida w wersji 4.0 – V oraz VC.

W rzeczywistości jest to praktycznie ten sam model, wersja VC się różni tylko nieznacznie. Jak się okazuje, zarówno V jak i VC to urządzenia, które potrafią pracować w trybie Dual SIM, czyli potrafią obsłużyć dwa numery telefonu jednocześnie. Oba modele zostały zapowiedziane w Indiach i na Ukrainie.

HTC Desire V(C) został wyposażony w usługę Beats Audio i pracuje na najnowszej wersji autorskiej nakładki HTC Sense 4.0. Model jest bardzo smukły, posiada niecałe 9 mm grubości. Do dyspozycji oddano użytkownikom ekran o rozmiarze czterech cali, lecz rozdzielczość jest wciąż niepotwierdzona – niektóre źródła mówią o 480×800 pikseli, inne o 480×960. Ponadto Desire V oraz VC wyposażone zostały w jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1Ghz, aparat o sile 5MP z diodą LED. Ilość pamięci RAM pozostaje wciąż nieznana, lecz można być raczej pewym, że będzie to 512 MB.

Główną różnicą między HTC Desire V i Desire VC jest system, w jakim Dual SIM pracuje. W wersji V mamy obsługę klasycznych kart SIM typu GSM-GSM, z kolei wersja VC potrafi obsłużyć karty typu GSM-CDMA. Powoduje to także niewielką różnicę cenową między modelami. Oba smartfony mają się pojawić na przełomie lipca i sierpnia. Na temat oficjalnego debiutu w Polsce na razie nic nie wiadomo.Podobne Posty

https://caseworld.pl/