Thursday, January 28th 2021

sie
2012
10

Nowy tablet z rodziny Xperia: Tegra 3, Bluetooth 3.0, 8Mpx, gry z PS Store

Tablet Xperia to pierwszy tablet z rodziny Xperia i trzeci wyprodukowany przez Sony. Od niedawna w internecie pojawia się coraz więcej wycieków na jego temat, wiele z nich za sprawą niekompetentnych pracowników japońskiego koncernu lub dociekliwych serwisów informacyjnych. Znamy już jego pełną specyfikację, nadchodzące akcesoria i mamy parę zdjęć.

Urządzenie będzie posiadało wyświetlacz LCD o przekątnej 9,4 cala i rozdzielczości 1280×800. Czyli bez zmian od Sony S, gdzie ekran był identyczny. Zresztą cały design przypomina ten model z poprzedniego roku. Pierwszą zmianą jest mocniejszy procesor, zamiast Tegry 2 dostajemy cztero-rdzeniową “trójkę”. Android 2.3.6 naturalnie też zostanie zastąpiony nowszą wersją – Ice Cream Sandwich lub Jelly Bean. Natomiast obudowa będzie zbudowana ze stopu magnezowo-aluminiowego z piaskowanymi i anodowanymi wykończeniami.

Pojawią się w nim dwa aparaty: główny 8Mpx, umieszczony z przodu oraz dodatkowy 1Mpx do wideorozmów. W tych ostatnich pomoże również mikrofon i głośniki stereo lub jeśli te się znudzą – gniazdo minijack na słuchawki. Jeśli chodzi o łączność, tablet Xperia będzie obsługiwać standardy 3G, Bluetooth 3.0, Wi-Fi (11a,b,g,n) i DLNA. Nie zabraknie także nieco “gadżeciarskich” funkcji nieodzownych w większości współczesnych telefonów, czyli kompasu, akcelerometru, żyroskopu i czujnika natężenia światła otoczenia. Z kolei bateria o pojemności 6000mAh powinna wytrzymać 10 godzin ciągłego przeglądania internetu.

Wymiary przedstawiają się następująco: 241,2 x 8,8 x 11,85 x 174,3 mm, a waga wynosi zaledwie 570 gramów i to by było na tyle na temat technicznych aspektów.

Nie zabraknie również masy akcesoriów, jak to zwykle bywa z głośniejszymi urządzeniami. Oprócz standardowej ładowarki będzie można dokupić klawiaturę, stojak, pokrowce (2 skórzane i 5 zwykłych, materiałowych), adaptery (zasilanie, HDMI i USB Host), folię ochronną na wyświetlacz LCD oraz dwie stacje dokujące – z głośnikiem lub hubem z trzema portami USB i jednym HDMI.

Nowa Xperia będzie zdecydowanie urządzeniem wielofunkcyjnym, Sony opisuje je słowami “Oglądaj, Słuchaj, Graj, Twórz, Łącz, Odkrywaj” i każde z nich ma swoje podstawy. Tablet będzie kompatybilny z usługą Sony Entertainment Network, która składa się z Video Unlimited, Music Unlimited, PlayMemories, PlayStation Network oraz PlayStation Store. Większość z nich bazuje na danych w chmurze i są darmowe na start, na dłuższą metę wymagają płatności. Dzieląc tą wielofunkcyjność na kategorie, można przedstawić ją w ten sposób:

  • OglądajTruBlack (technologia Sony oferująca prawdziwą czerń), obsługa łącza HDMI, dedykowany odtwarzacz wideo, dostęp do Video Unlimited
  • Słuchajodtwarzacz Walkman, kolejne technologie Sony (Clear Phase, xLoud i S-Force), dostęp do Music Unlimited
  • Graj – dostęp do PlayStation Store i PSN
  • Twórz - aparat 8Mpx, zaawansowana możliwość obróbki grafiki (nie wyobrażam sobie jak to będzie działać na dotykowym ekranie, używając wyłącznie palców), dostęp do PlayMemories
  • ŁączBluetooth, Wi-Fi, “DLNA Throw”
  • Odkrywaj – funkcja Select App, aplikacja społecznościowa łącząca możliwości Facebooka i Twittera, dostęp do Google Play
Ostatnią ciekawostką jest “tryb gościa” ograniczający dostęp do niektórych aplikacji i opcji tabletu. Przydatny, kiedy przykładowo dajemy go dziecku lub znajomemu i nie chcemy żeby “czegoś zepsuł”.
Xperia będzie dostępna w trzech wersjach – 16GB, 32GB i 64GB, kosztujących kolejno $399.99 (ok. 1300zł), $499.99 (ok. 1700zł) i $599.99 (ok. 2000zł). Poza pamięcią wewnętrzną pojawi się także slot na karty SD w każdej z nich. Premiera jest przewidywana na wrzesień tego roku. Poniżej i pod tytułem newsa obejrzycie zdjęcia, które już jakiś czas temu pojawiły się w internecie.


Podobne Posty

https://caseworld.pl/