Thursday, August 5th 2021

lip
2018
28

Samsung Galaxy S9 – czy to najlepszy smartfon na rynku?

Pomimo tego, że czołowi producenci smartfonów co roku wypuszczają na rynek nowe wcielenia swoich topowych konstrukcji, które nie różnią się diametralnie od swoich poprzedników, bardzo duża grupa konsumentów od razu czuje potrzebę zmiany telefonu na nowszy. Czy w wypadku Samsunga Galaxy S9 ta potrzeba jest uzasadniona? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością jednak warto przyjrzeć się temu smartfonowi, bo bez wątpienia jest jednym z najlepszych na rynku, a dzięki ciekawym ofertom na abonament można go mieć za bardzo rozsądne pieniądze. Oto najważniejsze informacje na temat Samsunga Galaxy S9.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 – wyjątkowy design

Pod względem designu i jakości wykonania Samsung Galaxy S9 to absolutna czołówka rynku. Elegancka, idealnie spasowana obudowa wykonana jest z metalu, który pokryto szkłem gorilla glass. Takie połączenie daje z jednej strony minimalistyczny, a z drugiej – bardzo nowoczesny efekt.  Ponieważ  obiektyw aparatu nie wystaje poza obudowę, telefon jest bardzo smukły i regularny w kształcie, co tylko potęguje efekt spójnego i harmonijnego designu. Dodatkowo, telefon jest wodoodporny, co sprawia, że jest nie tylko elegancki, ale również bardzo praktyczny. Czy design Galaxy S9 ma jakieś wady? Połyskliwa i gładka obudowa łatwo się brudzi i zostają na niej widoczne smugi, jest również bardzo śliska. To jednak przypadłość wielu nowoczesnych telefonów.

Możliwości multimedialne Galaxy S9

Telefony południowokoreańskiego giganta od zawsze słynęły z wyjątkowych możliwości multimedialnych. Nie inaczej jest w wypadku Galaxy S9. Ten smartfon to przede wszystkim ścisły top jeśli chodzi o robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Tylny aparat ma 12 megapikseli, a zdjęcia które robi są wyjątkowe – wykonywane przy dziennym świetle prezentują pełnię detali, są wyraźne, z pięknie odwzorowanymi kolorami. Niewiele gorzej wypadają te robione po zmierzchu lub przy gorszych warunkach świetlnych. Przedni aparat z kolei ma tryb rozmycia tła, dzięki któremu można wykonać piękne zdjęcia portretowe, ale również tradycyjne selfie, gdzie postać na pierwszym planie jest równie ważna, jak tło. Zachwyceni będą z pewnością również wszyscy miłośnicy nagrywania filmików. Samsung Galaxy S9 pozwala nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę – obraz jest wówczas ostry i płynny. Jeśli chce się zarejestrować ruch, który trudno dostrzec gołym okiem, można użyć trybów nagrywania w zwolnionym tempie – w 120 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p lub nawet 960 klatkach w rozdzielczości 720p. Dźwięk nowego Samsunga jest również wyjątkowy, a zastosowane w obudowie głośniki stereofoniczne są donośne i brzmią klarownie. Do zestawu dołączone są słuchawki firmowane przez jednego z najlepszych producentów sprzętu audio na świecie, czyli AKG.

Wydajność Samsunga Galaxy S9

Nawet najlepszy design czy możliwości multimedialne nie byłyby wystarczającą zachętą do zakupu, gdyby nie fakt, że z telefonu po prostu przyjemnie się korzysta. Główny wpływ na to ma przede wszystkim płynność działania, czyli wydajność. Również w tym zakresie Samsung Galaxy S9 to topowy model na rynku. Uruchamia się szybko, aplikacje wczytują się błyskawicznie, a nawet najbardziej zaawansowane gry działają bez najmniejszego zarzutu. Wyświetlacz o rozmiarze 5,8 cala oferuje wyjątkową ostrość, kontrast i wysoką rozdzielczość, czyli 2960 x 1440 pikseli. Systemem operacyjnym Samsunga Galaxy S9 jest Android 8.0, który wyposażony jest w autorską nakładkę, czyli Samsung Experience 9. Daje ona szereg możliwości konfiguracyjnych, niedostępnych dla innych telefonów. Minusem jest z pewnością bateria o pojemności 3000 mAh – z jednej strony to wartość dość typowa dla współczesnych telefonów, z drugiej – trzeba nastawić się na codzienne ładowanie.

Samsung Galaxy S9 – w abonamencie czy samodzielnie?

Z powyższego wynika, że Samsung Galaxy S9 to jeden z najładniejszych, najlepiej zaprojektowanych, najwydajniejszych i oferujących najwięcej możliwości, a tym samym – jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Czy to jednoznacznie oznacza, że warto go kupić? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Warto jednak przeanalizować różne możliwości. Można bowiem wziąć Samsunga Galaxy S9 w abonamencie, dzięki czemu jednorazowa opłata za ten telefon staje się o wiele niższa. Jeśli wybierze się ciekawą ofertę abonamentu, na przykład Orange Love (https://www.orange.pl/love), oprócz topowego smartfona i usługi telekomunikacyjnej, można otrzymać również ultraszybki internet światłowodowy, telefon stacjonarny, a także atrakcyjny pakiet telewizyjny.

Artykuł sponsorowany.Podobne Posty

https://caseworld.pl/