Wednesday, July 17th 2019

kwi
2012
22

Samsung zaprezentuje nowy tablet i S-claud trzeciego maja?

Jak informowaliśmy w newsie dotyczącym wycieku specyfikacji Galaxy S III, jego premiera miała najprawdopodobniej nastąpić trzeciego maja. Teraz jednak docierają do nas całkiem odmienne informacje, które wskazują na to, iż ujrzymy nowy tablet o przekątnej 10.1 cala oraz usługę pozwalającą trzymać pliki w chmurze.

Samsung Unpacked to dość duży event i to właśnie tam ostatnimi czasy koreański producent prezentuje swoje najciekawsze nowości. Plotki głoszą, iż nie będzie to Galaxy Tab 2 10.1, tylko całkiem nowe urządzenie. Pojawia nam się następująca perspektywa: albo ujrzymy tablet z powalającą specyfikacją, albo świetną alternatywę dla tańszych urządzeń w rozsądnej cenie. Nie można tego jednoznacznie orzec, ale skłaniałbym się do tej drugiej opcji.

Drugą zaprezentowaną nowinką ma być S-Cloud, czyli najzwyczajniej “Samsungowa” odmiana iCloud od firmy Apple. Czym będzie się ona wyróżniała? Będzie całkowicie darmowa dla posiadaczy urządzeń tego producenta. Wiele mówi się o pojemności powyżej 5GB oraz braku ograniczeń w rozmiarze przesyłanych plików i ich rodzaju. Oczywiście większa pojemność będzie dostępna za dopłatą, ale 5GB przeciętnemu użytkownikowi całkowicie wystarczy, aby zrobić backup, trzymać najważniejsze dokumenty w chmurze, czy też używać dostępnego miejsca jako przestrzeni do wymiany plików między urządzeniami. Usługa prawdopodobniej jest tworzona we współpracy z Mircosoftem co na pewno pozytywnie wpłynie na jej wykonanie. Jak widać Samsung obrał nieco inny kierunek niż HTC, które zamiast stworzyć własną usługę, wolało zawrzeć umowę z producentem bardzo znanej aplikacji DropBox w ramach której, posiadacze ich urządzeń mają dostęp do większej przestrzeni za darmo. A Wy które rozwiązanie byście woleli? Dedykowaną aplikacją, czy DropBoxa? Piszcie w komentarzach.Podobne Posty