Thursday, July 9th 2020

cze
2011
10

WildTangent i T-Mobile pożyczą Ci grę

Ach gdzie te czasy, gdy aplikacje kupowane w Android Market można było testować przez 24 godziny od momentu dokonania zakupu. Obecnie 15 minutowy przedział czasowy ledwie wystarczy na uruchomienie i zapoznanie się z podstawowymi funkcjami lub nowym UI. Ukojenie naszej rozpaczy chciałby przynieść sam T-Mobile wraz z serwisem WildTangent. Usługa wypożyczania gier za 0,25 USD na 24 godziny to idealny pomysł na zapoznanie się z danym tytułem i podjęciem decyzji o jego zakupie.

Firmy WildTangent i T-Mobile by sprostać założeniu wypożyczania gier za niespełna “złocisza”, będą musiały uruchomić własny serwis. Zastrzegają jednak, że nie ma być on alternatywą w postaci sklepu z aplikacjami. Ich celem jest udoskonalenie rozpoznawalności gier, ułatwiająca promowanie swoich produktów developerom zagubionym w Android Market lub tym, którzy nie chcą rozdzielać swojej twórczości na wersję lite i pełną.

Program zakłada także stworzenie wewnętrznej waluty o nazwie “WildCoins”, za pomocą której użytkownicy dokonywać będą wypożyczania gier jak i zakupu w nich przedmiotów dodatkowych (na kształt płatności wewnątrz aplikacji). Środki te nabywane będą tak poprzez płatność regulowaną za pośrednictwem operatora. Jeśli jednak znajdą się tacy, którzy nie będą chcieli zapłacić, mogą poświęcić fragment swojego wolnego czasu na obejrzenie reklam wyświetlanych przed rozpoczęciem gry.

WildTangent w dalszym planach chciałby zainteresować swoją propozycją także innych operatorów, jednak wszystko uzależnione jest od pierwszych tygodni funkcjonowania takiej usługi. Jednak najpierw sprawdzi to T-Mobile, amerykański.Podobne Posty