Wednesday, July 8th 2020

cze
2018
26

Wybierasz tylko telefony Android? Sprawdź nowości rynkowe

Jeśli od lat wybierasz telefony Android, to na pewno trudno byłoby Ci się przesiąść na inny system, a pierwsze dni użytkowania powodowałyby nie małe nerwy. Nie ma więc sensu szukać innego oprogramowania, gdyż Android to system bardzo wygodny do personalizacji, stosowany w wielu telefonach, w różnych zakresach cenowych. Nie istotne jest czy poszukujesz smartfon z dobrą baterią lub zastanawiasz się, jaki telefon ma najlepszy aparat, w każdym przypadku znajdziesz model posiadający system Android!

Wybierasz tylko telefony Android? Sprawdź nowości rynkowe

Telefony Android najpopularniejsze w Polsce

Polacy bardzo lubią system Android, od wielu lat najczęściej wybierają jego słodko brzmiące wersje. Najnowsze telefony Android posiadają wersje Oreo 8.0 i 8.1, które zostały wprowadzone w drugiej połowie 2017 roku. Android to system rozwijany przez firmę Google, więc jak się łatwo domyślić, w pełni współpracujący ze wszystkimi jej produktami. Android jest systemem otwartym, a dzięki temu możemy go wygodnie modyfikować. Sklep Google Play daje dostęp do ogromnej ilości aplikacji i gier, które pozwolą na dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb i nadanie mu oczekiwanego wyglądu i funkcjonalności.

Jaki telefon ma najlepszy aparat?

Jeśli chcesz kupić smartfon z najnowszym systemem Android i aparatem, który zdecydowanie wyprzedza inne modele, będziesz potrzebować konkretnego budżetu. Huawei, opierając swoje smartfony na systemie Android 8.1 Oreo, zdyskwalifikował konkurencję wprowadzając do swojego telefonu nie podwójny, a potrójny zestaw kamer. W P20 Pro zastosował trzy aparaty z tyłu – kolorowy 40 Mpix, 1/1.73″ i jasnością f/1.8, monochromatyczny 20 Mpix, 1/2.78″ oraz f/1.6 i teleobiektyw o wartości 8 Mpix, 1/2.78″ i f/2.4. Tańszą, ale i skromniejszą jego wersją jest zwykła P20, łącząca dwa aparaty – 12Mpix (1/2.3″ i f/1.8) oraz 20Mpix (1/2.78″ i f/1.6).

Konkurencją dla chińskiego telefonu jest Samsung Galaxy S9 Plus z zastosowanym systemem Android 8.0 Oreo. Smartfon posiada dwa aparaty po 12 Mpix – o wartościach 1/2.55″, f/1.5 i 1/3.6″, f/2.4 z możliwością nagrywania wideo w 4K i funkcję super slow-motion 960 kl/s. Firma HTC zamieszała ostatnio na rynku wypuszczając model U12+ z Android 8.0 Oreo i kamerami o świetnych parametrach. Niepozorny na pierwszy rzut oka, podwójny aparat 12 i 16 Mpix, zostały oceniony przez serwis testujący aparaty i obiektywy DxOMark jako jeden z najlepszych na rynku.

Wybierz smartfon z dobrą baterią

Największą niedogodnością w używaniu telefonu jest konieczność częstego ładowania. Szczególnie odczuwają to osoby, które często z niego korzystają i są w ciągłym ruchu. Jeśli nie chcesz się ciągle frustrować powiadomieniami o niskim poziomie naladowania, poszukaj smartfon z dobrą baterią. Wybieraj te, które mają pojemność co najmniej 3000 mAh. Taka bateria powinna wytrzymać minimum kilkanaście godzin użytkowania.Podobne Posty