Thursday, October 22nd 2020

gru
2010
28

X Construction – prawa fizyki obowiązują

Żadna gra nie mogłaby funkcjonować gdyby nie silnik fizyki. Dotyczy to wszystkich dostępnych w sklepach pozycji. Zaczynając od tak skomplikowanych pozycji jak Crysis czy Half-Life, na Angry Birds kończąc. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się też i takie tytuły, w których to właśnie prawa fizyki stały się głównym bohaterem. Między innymi na takim pomyśle oparto pomysł gier z cyklu “bridge constructor”. Wydany dla Androida X Constructor wykorzystuje właśnie tę ideę.

Używając kolokwializmu, “gra jest prosta jak budowa cepa”. Prawa fizyki to już inna bajka. Zadaniem gracza zatem jest zbudować most nad przepaścią, wąwozem, kanionem, itp. w ten sposób, by mógł po nim przejechać w pełni obciążony pociąg. Jak zatem rozplanować punkty nacisku, by pasażerowie mogli bezpiecznie przejechać na drugą stronę urwiska?

W X Constructor dostępnych jest 6 plansz o różnej skali trudności. W każdej z nich mamy do dyspozycji inną liczbą stalowych elementów do wykorzystania. Starsi gracze z pewnością pamiętają królujący niegdyś na PC Pontifex II vel. Bridge Construction Set. Klon dla Androida nie różni się od pierwszych wersji tej gry na blaszaka. Może poza kolorami, jednak także i tutaj podczas przejazdu testowego elementy konstrukcji, które są nadmierne obciążone podświetlane są na czerwono.

Gra jest typową łamigłówką, przy której – bez nadwyrężania – można poćwiczyć szare komórki. Dostępna jest w Android Market bezpłatnie. Warto podkreślić jednak, że jest to jeszcze beta, więc wszelkie uwagi przesyłane twórcy są na wagę złota.Podobne Posty

https://caseworld.pl/