Producenci prześcigają się w pomysłach jak wykorzystać system Android w najoryginalniejszy sposób. Komputery pokładowe w samochodach, liczniki rowerowe, kiedyś tablety i netbooki. Nie było jeszcze tylko konsoli do gier. Przynajmniej takiej z prawdziwego zdarzenia. Przyszła kryska na Matyska i oto firma Envizions ogłosiła produkcję domowego systemu rozrywki z systemem Google na pokładzie: EVO 2.

Dziwnie znajoma nazwa. Cóż, oryginalnością nie grzeszy, ale niech nie mydli Wam oczu. Wcale nie próbuje zyskać popularności opierając się na produktach HTC. Jest ona kontynuacją rozpoczętej wcześniej przez Envizions linii konsol EVO. Pierwszy z produktów w niej powstały, oparty był na Linuksie. Mało tego, konsola faktycznie istniała, została wprowadzona do sprzedaży i wyprzedała się w całości.

Premiera urządzenia zaplanowana jest na jesień i na razie tylko dla rynku amerykańskiego. By jednak udowodnić, że system nie jest wyłącznie czczą przechwałką, Envizions stworzył egzemplarze EVO 2 dla developerów. Jednostka jest darmowa, ale programiści będą zmuszeni uiszczać roczną opłatę 149 USD w zamian za wsparcie software’owe.

Co znajdzie się wewnątrz urządzenia? Procesor Samsunga 1,2 GHz, 512 MB DDR2 RAM oraz zmodyfikowany Android 2.2 Froyo. Do zestawu dołączany będzie pilot TV i pad do gier. Wnętrzności EVO 2 zmieszczą się w opakowaniu o wymiarach 170 mm x 111 mm x 30 mm. Cena: 249 USD. Producent zapowiada, że finalna wersja dostępna na rynku zostanie wyposażona w sensor ruchu. Mało tego, chce także stworzyć system punktów „EVO tokens”. Pozwolą one na zakup następnych gier.

409 KOMENTARZE

  1. Bo co nam taki konsol, jeżeli mamy smartphony ?! A w ogóle jakie gry będą na nim dostępne ?! Androidowe gry!? A po co?! Nie rozumiem..

  2. I dobrze niech wydają to, im więcej rzeczy będzie z Exynosem tym więcej wsparcia deweloperów (piszze jako pszyszły uzytkownik SGSII)

  3. Ludzie to mają wiarę w swoje pomysły. :) Przecież to nie pożyje nawet 2 miesięcy. Ech… lepiej było te pieniądze zainwestować w stworzenie sieci warzywniaków. Większa szansa na zarobek. :)

Comments are closed.