Wygląda na to, że przegrana sprawa sądowa w pewnym sensie wyszła Samsungowi na dobre. Wiele osób zostało poruszone faktem sprytnego zmanipulowania biura patentowego przez Apple i najwyraźniej postanowiło stanąć po stronie koreańskiego koncernu. iPhone 4S był najlepiej sprzedającym się smartfonem przez ostatnie 10 miesięcy, jednak jego czasy chwały minęły bezpowrotnie. Dlaczego?

Ponieważ to Samsung Galaxy S 3 przejął pałeczkę w ciągu ostatniego miesiąca, jak donosi analityk Michael Walkley z Canaccord Genuity. Dominuje jako sprzedawany produkt u takich operatorów, jak T-Mobile, Sprint oraz Verizon. iPhone wciąż pozostaje urządzeniem numer jeden w AT&T, ale SGS3 jest tuż za nim.

Jednak nie tylko ten smartfon z Androidem wiedzie prym w Ameryce. Na popularności zyskały ostatnio Motorola Razr MAXX oraz modele z serii One od HTC.

Ciekawe jak długo Samsung utrzyma się na tej pozycji, w końcu konkurencja na czele z HTC, Motorolą, LG i Applem nie śpi, a co więcej przewiduje się, że wydadzą nowe urządzenia do końca tego roku. Choć warto pamiętać także o Note II, który pojawi się tego października w Europie i najprawdopodobniej zgarnie większość uwagi.

481 KOMENTARZE

  1. Przeciez to oczywiste, ze przed premiera nowego iP spadla sprzedaz starego. Po premierze wszystko wroci do normy :-)

  2. SAMSUNG Galaxy S3, jest wyraźnie lepszy od jakiegokolwiek iPhone i Amerykanie to również dostrzegli. Ja jednak oczekuję na urządzenie wywołujące większe emocje i technologicznie jeszcze bardziej zaawansowane – Samsunga NOTE2, Tylko przeraża mnie jego cena. Po pierwszych, błędnych, ale przyjemnych dla klienta wiadomościach, okazało się, że najtańsza wersja będzie kosztowała 3.200 zł.

Comments are closed.