Współpraca z Asusem i Wikipad nie była jedyną rzeczą związaną z Androidem, jaką ogłosiło Sony podczas swojej konferencji na Gamescomie. Kolejnym ważnym newsem jest zapowiedź platformy PlayStation Mobile, próby re-brandingu nie do końca udanego PlayStation Suite z zeszłego roku.

Oczywiście, usługa będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń z Certyfikatem PlayStation, które to posiada PS Vita oraz będą posiadać wyznaczone telefony z Androidem. Aktualnie znane firmy, których wybrane produkty będą objęte tym certyfikatem to Asus, Wikipad, HTC i oczywiście Sony.

Jedną z ciekawszych możliwości będzie możliwość zapisu w chmurze dzięki PlayStation Network. Oznaczać to będzie, że możemy pograć trochę na jednym urządzeniu i bezproblemowo dokończyć rozgrywkę na innym, powiązanym z naszym PSN ID. Tyczy się to zarówno smartfonów, jak i PS Vita. Można więc założyć, że część gier dostępnych do tej pory wyłącznie dla Vity będzie możliwe do uruchomienia na Androidzie, jak i na odwrót.

To świetna wiadomość dla mobilnych graczy, którzy lubią wieloplatformowość lub nie mają czasu na stacjonarne konsole. Wygląda na to, że Sony wprowadza spore zmiany na scenie gamingowej. Jak to wszystko, na czele z wydajnością i cenami, sprawdzi się w praktyce – dowiemy się już niedługo.

466 KOMENTARZE

    • Myślę, że z aktualną technologią i zainteresowaniem graczy na takie nowinki nie będzie takiego problemu. Poza tym te wszystkie koncerny uczą się na błędach, widać to na każdym kroku.

Comments are closed.