Rzecznik prasowy sieci Play opublikował dziś przyjemną dla fanów zielonego robota informację. Od jutra do sprzedaży, co prawda tylko w ofercie na życzenie (przynajmniej na razie) wchodzą dwa modele Motoroli: Fire XT 311 i Motoluxe.

Motorola Fire XT 311 to urządzenie, które zainteresuje głównie fanów pełnowymiarowych, fizycznych klawiatur QWERTY, rodem ze smartfonów marki BlackBerry. W kwestii specyfikacji niestety nie jest zbyt różowo; Fire XT 311 ma dość przeciętne parametry. Procesor 600Mhz, 256MB pamięci RAM, ekran o przekątnej w rozmiarze 2.8 cala i rozdzielczości 240×320 to niewiele, jednak urządzenia z tego typu klawiaturami rzadko kierowane są do fanów mocnych specyfikacji i rozdzielczości HD. Pewnym problemem natomiast może być nie całkiem już świeża wersja systemu operacyjnego – Fire XT 311 pracuje na Androidzie w wersji 2.3.4 Gingerbread.

Motoluxe tymczasem to model z nieco innej półki, w którym znajdziemy procesor o częstotliwości taktowania 800Mhz, 512MB pamięci RAM, ekran o przekątnej czterech cali i rozdzielczości 854×480 pikseli. Ciekawostką jest aparat fotograficzny, który ma aż 8MP. Niestety Motorola Motoluxe także oparta jest o system w wersji zaledwie 2.3.7 Gingerbread.

Jedyną niewyjaśnioną dotychczas kwestią są ceny urządzeń. Cóż, długo czekać nie będziemy musieli – jutro wszystko stanie się jasne.

Comments are closed.