ROM zwany MIUI zrobił prawdziwą furorę, niejednemu smartfonowi z Androidem przedłużając życie, gdy producent o aktualizacji “zapomniał”. Jest to produkt bardzo dopracowany i coraz popularniejszy, nic więc dziwnego, że niektórzy producenci chcą mieć MIUI wgrane w swoje urządzenia od samego początku. Przynajmniej w Chinach.

Xiaomi MiOne Youth Edition to kolejny już smartfon od Xiaomi, tym razem skierowany do młodych użytkowników. Wyrazem tego ma być spora ilość wymiennych, różnokolorowych tylnych klapek urządzenia oraz delikatne pogorszenie specyfikacji technicznej względem poprzedniego modelu, co pozwoli na sprzedaż smartfonu za około 237 dolarów.

W MiOne znajdziemy dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania wynoszącej 1.2Ghz, 768MB pamięci RAM, czterocalowy ekran o rozdzielczości 480×854 pikseli i aparat o sile ośmiu megapikseli. Ponadto użytkownicy otrzymają 4GB wewnętrznej pamięci do własnej dyspozycji oraz możliwość jej rozbudowania dzięki kartom microSD. MiOne oparty będzie o ROM MiUI 4, zbudowany na Androidzie Ice Cream Sandwich.

Specyfikacja imponująca, zwłaszcza, jak na urządzenie skierowane do młodych, średniozamożnych klientów. Pierwsze wyniki benchmarków zapowiadają, że MiOne Youth Edition radzić będzie sobie całkiem znośnie: 5043 punkty na AnTuTu i 3269 dla Quadranta.

Comments are closed.