ux dessigner

Interesuje Cię zakres obowiązków, który wypełnia UX designer? Być może czujesz, że to praca stworzona wprost dla Ciebie?  Z pewnością zastanawiając się nad tym, interesują nas również zarobki, które czekają nas w tej branży. To właśnie na tym aspekcie się dzisiaj skupimy. Czy praca jako UX designer może dać nam dobre podglebie finansowe czy jest to jedynie praca raczej „sezonowa”? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-ux-designer/

 Co należy do obowiązków UX designera? 

praca w takim zawodzie z pewnością Jest wymagająca oraz wymaga od nas posiadanie umiejętności twardych jak i miękkich. Kluczem do sukcesu jest wykonywanie makiet, szkiców oraz wizualizacji dotyczących tego, co chcemy zaprezentować użytkownikowi. Nie obejdziemy się bez takich umiejętności, ale ważna jest również sama rozmowa z ludźmi. Nie chodzi tutaj tylko o tych, z którymi będziemy współpracować czy przeprowadzać badania, ale także z programistami lub naszym pracodawcą, w celu jak najlepszego zrozumienia naszego zamysłu.

Dobra komunikacja w takim zawodzie jest to podstawa. Nie służy ona jedynie w celu przekazywania naszych pomysłów dalej, ale również do bezbolesnego kontaktu między całą załogą pracującą ze sobą przy danej usłudze. Programiści bardzo często mogą mieć problem z komunikacją z grafikami, a to może się zdarzyć, więc my będziemy robić za pośrednika między nimi. Jest to praca, w której nie możemy bać się wyrażać swojego własnego zdania, ponieważ to może zaważyć na finalnym projektem.

Ile możemy zarobić jako UX designer?

Wykonując obowiązki w tym zawodzie możemy zarobić średnio 7200 zł brutto. Płaca prezentuje się zaczynając już od najniższego zarobku, który wynosi 5860 zł brutto, a kończąc na tym wyższym wynoszącym nawet 9900 zł na miesiąc. Jeżeli zestawimy to ze średnimi zarobkami, które możemy zarobić w naszym kraju, jest to naprawdę wysoka kwota, pozwalająca na swobodne życie bez zmartwień.

Wszystkie powyższe kwoty są jednak kwotami netto. Oznacza to, że jako u x Design jesteśmy w stanie zarobić średnio 5000 1065 zł na rękę. Jeżeli chodzi o te niższe kwoty będzie to 4219 zł, a kończąc na wyższych będą to zarobki 760 9 zł. Mimo to, możemy śmiało stwierdzić, że podejmując się pracy w tej branży możemy liczyć na stabilność finansową. Co więcej, zapotrzebowanie na tego typu pracowników wciąż wzrasta! Każda usługa, która opiera się na interakcji z użytkownikiem potrzebuję ciągłej zmiany, a także kogoś, kto będzie w stanie zaprojektować ją w odpowiedni sposób.

Zobacz też:  http://www.cyfraki.pl/jak-wyglada-praca-ux-designera/