Tuesday, April 7th 2020

cze
2011
22

Amazon rozpocznie sprzedaż pierwszych tabletów w sierpniu

W szeregach Amazonu stan podwyższonej gotowości. Firma jest już o krok od zaprezentowania i rozpoczęcia sprzedaży pierwszego tabletu pod swoim szyldem. I jeśli wierzyć wcześniejszym i aktualnym doniesieniom, pierwsze urządzenia z Androidem pojawią się na rynku już w sierpniu lub wrześniu. Cel: 4 miliony sprzedanych egzemplarzy globalnie w samym 2011 roku.

Amerykańska firma zdaje się postępować bardzo nieszablonowa przy doborze komponentów. Dla przykładu Amazon wykorzystał do budowy tabletu procesory Texas Instruments (nie Nvidia) oraz ekrany dotykowe Wintek (zamiast EIH)

Rewelacje te przekazał DigiTimes jeden z tajwańskich podwykonawców Amazona. Moment wprowadzenia do sprzedaży ma pokrywać się z okresem wzmożonej aktywności konsumentów w okolicach Święta Dziękczynienia w Stanach i Świąt Bożego Narodzenia w Europie. Miesięczne dostawy na rynek sięgać mają 700.000 – 800.000 egzemplarzy. Wraz z premierą pierwszego z zapowiadanych wcześniej tabletów, sieć ma udostępnić także serwis streamingu video dla swoich klientów. Strefa wpływów niebezpiecznie się powiększy.Podobne Posty