Tuesday, April 7th 2020

cze
2011
21

Android 3.2 Honeycomb – ale o so chozi? O 7 cali i Qualcomm.

Zapewne nikt, poza pracownikami Huawei i oczywiście samego Google nie spodziewał się tak szybkiej aktualizacji Androida dla tabletów. Dopiero co spółka z Mountain View zaprezentowała wersję 3.1 podczas spotkania Google I/O 2011, a tu nagle, “ni z gruchy, ni z pietruchy” chiński producent raczy szokować informacją o wersji 3.2? Szybka reakcja amerykańskich serwisów wyciąga nas z jednodniowego stanu konsternacji. Dzięki This is My Next już wiemy jak ugryźć kolejny plaster miodu.

Najważniejsze zmiany, sensacyjne, ale i cieszące. Android 3.2 Honeycomb obsłuży urządzenia z siedmiocalowymi ekranami, ale także z procesorami marki Qualcomm! Developerzy HTC, szykujcie się do pracy! Czas na aktualizację systemu HTC Flyer! Mało tego, 7 cali to nie jedyna nowa przekątna dorzucona do obsługiwanych. Ma to być pełen zakres rozmiarów. I tu szybko wtrącona uwaga – skoro nie widzieliśmy do tej pory Samsunga Galaxy Tab 8.9, zakładamy, że także ten sprzęt mógł mieć problemy z dotychczasowymi wersjami Honeycomb. Zatem jego premiera późnym latem/wczesną jesienią staje się co raz bardziej oczywista.

Ale przecież nie tylko wspomniane wyżej tablety miały problemy z premierami, aktualizacjami czy konkretami w zakresie dat premier. Acer Iconia Tab A100 już od blisko miesiąca był wstrzymany, właśnie ze względu na brak kompatybilności ekranu. Asus Eee Pad MeMO, o którym wiedzieliśmy od stycznia i który zobaczyliśmy ponownie na targach Computex 2011 również budził nasze obawy. Procesor Qualcomm i 7 cali? Jak to możliwe? Przecież do tej pory wszystkie (bez wyjątku) tablety z Honeycomb były wyposażone w chipsety konkurencyjnej Nvidii.

Źródła This is My Next podają także, że Android 3.2 to seria poprawek wykrytych dotychczas błędów, poprawiona akceleracja sprzętowa oraz aktualizacje Movie Studio, Movies, Music i widgetów.

Daty, daty! Motorola XOOM i inne obecne na rynku tablety dostaną aktualizację w ciągu najbliższych kilku tygodni. Siedmicalowce natomiast będą dostępne w sprzedaży nie wcześniej niż w sierpniu. Powstaje także pytanie, czy tak szybko pojawiające się aktualizacje nie wpłyną na datę premiery Ice Cream Sandwich. Zapowiada się gorące lato.

A tymczasem Samsung Polska poprzez swój oficjalny profil na Twitterze informuje o trwających pracach nad aktualizacją dla najnowszych tabletów z rodziny Galaxy Tab.Podobne Posty