Saturday, July 4th 2020

kwi
2009
23

Android kilka newsów

Deutsche Telekom oficjalnie ogłosił, że T-mobile USA sprzedał, od premiery platformy Android do chwili obecnej, milion telefonów G1. Liczba ta nie robi wrażenia – AT&T sprzedał tylko w pierwszym kwartale 2009 roku 1,6 mln iPhone, ale dla operatora T-mobile USA jest to liczba znacząca – w sumie ma w swojej sieci 1,5 mln urządzeń 3G, czyli G1 stanowi 2/3 tej liczby.

Embedded Alley, kalifornijska firma dostarczająca rozwiązania oparta na Linuxie, ogłosiła że sortowała platformę Android, na procesor o architekturze MIPS, a dokładnie rodzinę Alchemy Procesor firmy RMI (RMI Au1250). W Embedded Alley trwają prace nad pełnym wsparciem architektury MIPS.
Standardowo Android wspiera procesory ARM, ale trwają prace nad pełnym wsparciem architektury x86 i MIPS.

MSI planuje, podczas Computex 2009, zaprezentować netbooka z platformą Android. Taką informację podał Economic Daily News. Po sukcesie MSI Wind, firma planuje wypuszczenie urządzenia MSI Android Wind.
MSI nie skomentował tych informacji, więc aby dowiedzieć się czy ten producent ma zamiar wypuścić netbooka z OSem od Gogle, trzeba będzie zaczekać do 2 czerwca, wtedy rozpoczyna się Computex 2009.
Inne firmy, o których wiadomo że eksperymentują z netbookami i Androidem to HP, Dell, ASUS i Acer.Podobne Posty