Wednesday, October 28th 2020

kwi
2011
22

Apple Wars: Samsung kontratakuje!

Samsung wytacza swoje działa w wojnie o naruszenia patentowe wywołanej przed kilkoma dniami przez Apple. Oto koreański producent składa nie jeden, a trzy pozwy w trzech różnych krajach. Mało tego, każdy dotyczy naruszenia innych patentów.

Trzy wnioski wpłynęły w czwartek do sądów w Seulu (Korea Południowa), Tokio (Japonia) i Manheim (Niemcy). Pozew koreański dotyczy naruszenia pięciu, japoński dwóch, a niemiecki – trzech wypracowanych przez Samsung dóbr intelektualnych. Nie znamy jeszcze niestety szczegółów dokumentów. Domyślamy się jednak, że walka pozostanie w sferze Galaxy S kontra iPhone 3G.

O co chodzi Apple? W skrócie: zdaniem prawników firmy, Samsung niszczy wizerunek marki iPhone’a i jemu pokrewnych. Koreańczycy mają naruszać kilka patentów należących do spółki z Cupertino. Domaga się zatem ona, m.in. uznania, że interfejs SGS’a – TouchWiz – jak i samo urządzenie, pogwałcają prawa dotyczące ekranu startowego iOS i projektu obudowy iPhone’a 3G należące do Sadowników z Doliny Krzemowej.Podobne Posty

https://caseworld.pl/