Tuesday, January 19th 2021

cze
2011
23

Asus Eee Pad Transformer hitem. Następca z Tegrą 3 już w październiku?

Asus Eee Pad Transformer jest hitem w zestawieniu tabletów nie będących produktem Apple. Według doniesień DigiTimes firma dostarczyła na rynek 400 tysięcy sztuk produktu w pierwszej połowie 2011, zyskując miano najlepiej sprzedającego się tabletu nie tylko w segmencie Androida, ale i pozostałych. Z wyłączeniem iPadów.

I jak przystało na firmę korzystającą z osiąganych sukcesów, Asus nie chce, aby rynek długo czekał na jego kolejną propozycję w tabletowym sektorze. Tajwański producent już szykuje następcę Transformera, którego premiera odbyć miałaby się nie wcześniej niż jesienią. W specyfikacji w roli głównej wystąpić ma Nvidia Tegra 3, czyli czterordzeniowy procesor rozwijany w ramach projektu Kal-El. Systemem, który znaleźć miałby się na pokładzie urządzenia byłby Ice Cream Sandwich.

Asus planuje także odebrać swojemu konkurentowi – Acerowi – tytuł największego odbiorcy produktów Nvidii. Umożliwić mogą to zamówienia szacowane na na około 2,5 milionów chipsetów Tegra 2/3. Skąd tego tyle? Rynek huczy od plotek na temat rychłej premiery Chromebooka ze stajni Asus wykorzystującego Tegrę 3. Jego premiera zapowiadana jest jeszcze w tym roku.Podobne Posty

https://caseworld.pl/