Saturday, January 16th 2021

maj
2012
14

Asus Eee Padfone – ciekawa hybryda na Androidzie

Asus planuje wydanie kolejnego interesującego tabletu, będącego hybrydą trzech urządzeń mianowicie tabletu, netbooka i telefonu. Według producenta interesujące może być połączenie tych trzech urządzeń w jedno w celu zredukowania ilości urządzeń, na których wykonujemy najczęściej te same czynności. Wyobraźmy sobie że płacąc za jedno urządzenie (z pewnością dość dużo) otrzymamy funkcjonalność aż trzech urządzeń – brzmi obiecująco. Producent ma zamiar kusić nas nie tylko specyfikacją sprzętową, która zapowiada się wyjątkowo interesująca ale wytrzymałością wbudowanych ogniw zapewniających długie czasy pracy na jednym ładowaniu. Według producenta urządzenie powinno służyć nam w zależności od wykorzystania(WiFi/3G):

  • Telefon 2,6 h/2,1 h
  • Tablet 10,7 h/8,9 h
  • Laptop 17 h/14,1 h

Co do wytrzymałości akumulatora telefonu można mieć wątpliwości ale 17h na jednym ładowaniu w przypadku laptopa jest wynikiem co najmniej zadowalającym. Ważne czy producent wypełni swoje obietnice i podane czasy działania będą oscylować chociażby w pobliżu zadeklarowanych. Specyfikacja urządzenia nie jest do końca znana choć opiera się na wysokiej klasy podzespołach. Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon S4, za zdjęcią ma odpowiadać układ o rozdzielczości 8MP, urządzenie ma również obsługiwać wideorozmowy poprzez przednią kamerę VGA. Sam wyświetlacz ma mieć wymiary 10.1 cala i posiadać rozdzielczość 1280×800. Co do telefonu to posiadamy mniej informacji – wiadomo jedynie o rozmiarze wyświetlacza 4.3 cala w rozdzielczości qHD.

Sam pomysł uważam za trafiony, jeżeli producent upora się z dużą energochłonnością tego typu urządzeń i będzie ono mogło działać więcej jak 12h w moim odczuciu będzie to duży sukces firmy. Gdyby Asusowi udało się ustawić poprzeczkę wytrzymałości baterii na poziomie 15-17 h spodziewam się, że wiele osób byłoby zainteresowane tego typu urządzeniem.Podobne Posty

https://caseworld.pl/