Saturday, March 25th 2023

maj
2012
14

HTC Desire C – wyrzutek w rodzinie

Stosunkowo niedawno mogliśmy się cieszyć informacją o kolejnym smartfonie budżetowym produkcji HTC, opartym na Androidzie w wersji 4.0. Wszak Ice Cream Sandwich nie jest zarezerowowany tylko dla posiadaczy topowych modeli. Pierwsze informacje na temat urządzenia sugerowały, że będzie należało do rodziny Wildfire, a to za sprawą zupełnie przeciętnej specyfikacji, która jednak powinna utrzymać cenę na rozsądnym poziomie.

HTC jednak potrafi zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że nowy smartfon należy do rodziny… Desire, do niedawna skupiającej tylko sprzęt z wysokiej półki. HTC Desire C, bo tak został nazwany smartfon, będzie posiadał ekran o przekątnej 3,5 cala, rozdzielczość HVGA i procesor o częstotliwości taktowania wynoszącej zaledwie 600Mhz. Ponadto użytkownikom do dyspozycji zostanie oddany aparat robiący zdjęcia w sile 5Mpx.

O ile bez kłopotu można zrozumieć potrzebę posiadania w swoim portfolio urządzenia wyposażonego w Android Ice Cream Sandwich, jednakże dostępnego dla mas, o tyle zastanawiające jest umieszczenie w nim tak słabego procesora. Desire C wyposażony będzie w 512MB pamięci RAM, jednak tak mizerny procesor nie pozwalał na zbyt dużą zabawę już w Wildfire S, zatem i tu nie można oczekiwać po smartfonie zbyt wiele. Na osłodę pozostaje fakt, że Desire C będzie posiadał system dźwięku Beats Audio.Podobne Posty

advert