Sunday, October 25th 2020

mar
2011
5

Asus i jego ambitne plany

Asus logoAsus odkrywa swoje karty w grze o dominację na rynku urządzeń przenośnych. Wśród nich pojawiają się tablet z ekranem 3D, netbooki z Androidem i MeeGo oraz smartfon z systemem Microsoftu. Podczas trwających targów CEBit w Hannoverze, Dyrektor Generalny Jerry Shen w wywiadzie dla rosyjskiego serwisu Hi-Tech@mail.ru przedstawił zarys mapy drogowej, którą porusza się obecnie zarządzana przez niego firma.

Tajwański producent ma ambitne plany stać się do 2012 drugim graczem na rynku tabletów. Miałby to umożliwić przygotowywany przez Asus potencjalny pogromca iPada 2 – slate wyposażony w trójwymiarowy ekran i czterordzeniowy procesor. Celem koncernu jest udział w rynku na poziomie od 5 do 8 procent.

Działania te wspierać miałyby także urządzenia wyposażone w procesory Atom, napędzane MeeGo i… Androidem. Jest to o tyle ciekawe, że pracujące w technologii CMOS 45 nm procesory wykorzystują architekturę x86. Niewykluczone, że może być to równoznaczne z renesansem netbooków, bo właśnie także ten segment interesuje Asusa. Możemy spekulować na temat wprowadzenia przez Intel produktów z gałęzi ARM (mocno wątpliwe) lub dostosowanie Androida przez specjalistów z Tajpei do stabilnej pracy z procesorami x86 (już prędzej). No chyba, że Google szykuje tajną współpracę w ramach projektu Chrome OS…Podobne Posty

https://caseworld.pl/