Sunday, September 27th 2020

maj
2011
30

Asus prezentuje Padfone [aktualizacja]

Aktualizacja: SlashGear informuje, że Asus nie sfinalizował jeszcze ustaleń dotyczących specyfikacji. Niewykluczone zatem, że nie poznany żadnych danych dotyczących wykorzystanego procesora, ani jego prędkości. Cena także nie została jeszcze ustalona i tym samym na powyższe informacje przyjdzie nam poczekać do IV kwartału 2011 roku. Wszelkie “ochy” i “achy” muszą zatem poczekać.

Proszę Państwa, oto Asus Padfone. Producent właśnie zaprezentował urządzenie w trakcie konferencji prasowej organizowanej w ramach rozpoczynających się targów Computex 2011. PRzez ostatni tydzień ten smartfon ze stacją dokującą w formie tabletu, był na ustach wszystkich mediów skupionych wokół urządzeń przenośnych. Jeszcze wczoraj Pocketnow i SlashGear prezentowały nieoficjalne rendery urządzenia. Dzisiaj możemy przyjrzeć mu się uważnie. Zanim jednak poznamy szczegółową specyfikację i odpowiedzi na szereg nurtujących nas pytań, poczekajmy do pierwszego dnia prezentacji targowych.

Asus Padfone to urządzenie, które pozwala na rozwiązanie problemu jednej karty SIM, w przypadku gdy korzystamy zarówno ze smartfonu jak i tabletu. To także remedium na bolączki przenoszenia danych. Smartfon lokowany jest w kieszeni tabletu, powiększając przestrzeń roboczą w przypadku bardziej skomplikowanych zadań. Wpięty w slate telefon może być doładowywany z większej baterii, w jaką wyposażony jest tablet. Ten z kolei wykorzysta w ramach potrzeb z bezprzewodowego połączenia 3G za pośrednictwem smartfonu.

To, co możemy obecnie stwierdzić na temat urządzenia, jest jedynie domysłami. Zakładamy zatem, że ekran tabletu Padfone’a to 10,1 cali o rozdzielczości 1280 x 800. Z kolei smartfon to najwyraźniej ekran o przekątnej 4,3″ oraz dwie kamery: 5 MP z tyłu i o nieznanej jeszcze matrycy z przodu. Warto wspomnieć, że ta pierwsza staje się także “okiem” slate’a po wpięciu weń telefonu.

P.S. Czy zauważyliście małą “wtopę” Asusa? W drugim materiale video Padfone wyświetla Internet Explorer 8. :DPodobne Posty

https://caseworld.pl/