Thursday, February 27th 2020

paź
2009
11

Barnes & Noble eReader z Androidem

logo_barnesPortal Cnet dotarł do plotki, która mówi że Barnes & Noble wypuści na rynek czytnik ebooków, który będzie pracować w oparciu o platformę Android. Urządzanie ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 6″, którego producentem będzie E-Ink Corp.

Barnes & Noble, Inc. to największy amerykański detaliczny sprzedawca książek.

E-Ink Corp to amerykański producent papieru elektronicznego EPD. Najbardziej znanym zastosowaniem tej technologii jest czytnik Amazon Kindle.

Papier elektroniczny (e-papier) – rodzaj wyświetlacza, który swoimi gabarytami i elastycznością dąży do imitacji papieru. Na e-papierze można tworzyć notatki za pomocą odpowiednich narzędzi (np. elektryczny “ołówek”) albo na którego powierzchni może być wyświetlany elektronicznie zapisany tekst.

Czytnik Amazon Kindle posiada wyświetlacz 6″, a więc urządzenie firmowane przez Barnes & Noble powinno posiadać podobne parametry. Amazon Kindle 2 kosztuje obecnie $259. W dniu premiery kosztowała US$359 a jego domniemany koszt produkcji to $185,49.
Koszty wydawnictw elektronicznych – książki z listy “New York Times bestsellers” kosztują około US$10, zwykle cena oscyluje od kilku do kilkunastu dolarów. Subskrypcja czasopism to koszt od US$5.99 do $14.99 miesięcznie.Podobne Posty