Sunday, November 29th 2020

wrz
2008
5

Chrome i Android razem oraz inne newsy

Po premierze nowej przeglądarki internetowej, środowisko związane z Platformą Android, oczekuje że Chrome będzie także zainstalowany w nowym OS’ie.
Google nie zaprzecza tym przypuszczeniom więc możliwe, że te dwa produkty zostaną ze sobą połączone, o ile już nie są, gdyż przeglądarka z SDK 0.9 ma w sobie kilka elementów z Chrome – na przykład mechanizm Omnibox.
Jeśli się tak stanie i przeglądarka będzie znana pod nazwą Android Chrome, to plany te były trzymane w ścisłej tajemnicy. Podczas pamiętnego pokazu prawdopodobnie przez niedopatrzenie został ujawniony Android Market, którego ikona była umieszczona w głównym module, natomiast przeglądarka była podpisana jako “Browser”. Czyli albo nie było wiadomo co będzie standardową przeglądarką, albo prace nad Chrome były prowadzone w całkowitej tajemnicy.
Mobilna przeglądarka od Google to cios dla Opery mini, która raczej nie odegra dużej roli w tym systemie operacyjnym.

Prawie osiem lat po wprowadzeniu systemu operacyjnego na urządzenia mobilne, Microsoft wpadł na pionierski pomysł stworzenia marketu dla swojego Windows Mobile. Aplikacja ta umożliwiłaby użytkownikom na kupowanie programów, muzyki i innej treści.
Przełom jaki ma dokonać ten system polega na tym, że jest on wzorowany na iPhone App Store oraz Android Market. Ale to już nie pierwszy raz kiedy korporacja z Redmond przespała rozwój technologiczny.Podobne Posty

https://caseworld.pl/