Thursday, July 9th 2020

maj
2012
29

Emocjonujący interfejs użytkownika od Huawei

Nim wszyscy dowiedzieliśmy się brutalnej prawdy o możliwościach Huaweia U8500, było kilku, którzy wierzyli w potencjał tego urządzenia. Należałem do tych osób, a powód mojej wiary był jeden – w internecie krążył oficjalny film od producenta, prezentujący autorski interfejs użytkownika – Emotion UI, pokazany właśnie na tym modelu.

Niestety do Polski trafiła wersja pozbawiona nakładki, Huawei U8500, który w błyskawicznym czasie wyrobił sobie u nas kiepską opinię, postawiony był na “gołym” Androidzie.

O Emotion UI jednak nie zapomniałem, nakładka bardzo mi się spodobała. Z tym większą radością donoszę, że interfejs stanie się dostępny dla posiadaczy różnych urządzeń chińskiego producenta już w sierpniu tego roku.

W ten sposób można powiedzieć, że już praktycznie każdy liczący się na masowym rynku producent urządzeń z Androidem oferuje swoją nakładkę na system. Emotion UI dołączył do TouchWiza, Sense, Optimus UI, Motoblur, Timescape, Acer Ring i pochodzącego również z Chin ZTE, które także stosunkowo niedawno pokazało swój interfejs oparty o Rightware Kanzi UI.

Pytaniem pozostaje na ile Emotion UI się różni od wersji zaprezentowanej na filmie oraz jakie modele go otrzymają – czy tylko nowe, czy także te, które już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku? Pozostaje też druga kwestia – tyle się mówi o ujednoliceniu wyglądu systemu operacyjnego od Google… i chyba tylko mówi, bo skoro tworzenie własnych nakładek wciąż jest modne i opłacalne, to na jednolity wygląd w najbliższym czasie nie ma co liczyć.Podobne Posty