Thursday, October 22nd 2020

sty
2011
4

Epe Eater – dobre i polskie

“Za górami, za lasami, hen w dalekiej krainie żyła sobie wesoła jaszczurka o imieniu Epe. Jak wszystkie jaszczurki z tej krainy, Epe uwielbiała wcinać kurczaki. Czerwone kurczaki, zielone kurczaki, niebieskie kurczaki. Czarne i kolczaste kurczaki trochę mniej. Różowych wcale”. Pewnego razu spotkała ekipę Shakescreen Workshops, dzięki której Epe zaprzyjaźniła się z Androidem. W ten oto sposób powstał Epe Eater – stuprocentowo polski produkt w Android Market.

“Epe jest agamą. Kurczako-lubną na dodatek. A agamy to rodzina jaszczurek obejmująca ponad 350 gatunków. Każda członkini tej rodziny (tak dziewczynka, jak i chłopiec) posiada dobrze rozwinięte kończyny i długi ogon. Cechą charakterystyczną jest – podobnie jak u legwanów – kiwanie głową w momencie podniecenia.” Zapachniało Gucwińskimi i PRLem? Dobrze, bowiem Epe Eater to niski ukłon w kierunku rozrywki elektronicznej z tego okresu. I ówczesnych handheldów produkcji radzieckiej.

Bo jak inaczej nazwać “ruskie jajka” i jak nie pokłonić się przed ich popularnością. Pokolenia ’70. i ’80. zagrywały się na tych niezwykle prostych maszynkach. Dlaczego zatem nie wykorzystać pomysłu i – po małym liftingu – wprowadzić go na najczęściej używane urządzenia przenośne – telefony komórkowe.

Epe Eater od swojego pierwowzoru, oprócz głównego bohatera i sposobu sterowania (ekran dotykowy), różni się także zróżnicowaniem zbieranego przez nas pożywienia. Twórcy podzielili kurczaki na takie, za które otrzymujemy np. 100 punktów, zyskujemy dodatkowe życie, ale są również takie, które okazują się być “wzbogacone” wirusem H5N1 i tym samym szkodliwe dla Epe.

Pomimo swojej niezwykłej prostoty, gra ma swój klimat. Lekka grafika rodem z książeczek dla dzieci pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. Są też nawiązania do popkultury i wszędobylskiego “śfagra”. Aplikacja może nie jest z rodzaju tych, które po pierwszym uruchomieniu musimy poznać od początku do końca, ale to właśnie ta cecha w połączeniu z niskimi wymaganiami pozwoli do wracać do niej w wolnej chwili.

Epe Eater dostępny jest w Android Market w cenie 1.99$. Niebawem ukazać ma się także wersja bezpłatna.Podobne Posty

https://caseworld.pl/